X


Dodo Coin Nedir?

DODO Coin, PMM özelliğiyle Uniswap borsasının bir adım önünde.
15:21
21 Şubat 2021

DODO, Çin merkezli bir DeFi protokolüdür ve merkezsiz kripto para borsasıdır. DODO sadece bir merkezsiz kripto para protokolü olmakla kalmayıp aynı zamanda blockchain tabanlı likidite sağlayıcı özelliğine de sahip. DODO’yu diğer likidite sağlayıcı platformlardan ayıran en büyük özellik ise bunun proaktif piyasa yapıcı (PMM) özelliğine sahip olması şeklinde biliniyor.

DODO bu özelliği sayesinde daha iyi likidite sunuyor ve Uniswap gibi AMM platformlarının aksine fiyat istikrarı imkanı veriyor. PMM fiyatlama mekanizması tam olarak insan alım satım işlemlerini taklit ediyor ve varlıklarla ilgili en doğru piyasa bilgilerini almak için oracleları kullanıyor. Oracle tarafından aktarılan veri doğrultusunda insan eylemlerini de taklit eden DODO, çok daha stabil bir fiyat garantisi sunuyor.

DODO Coin Yorum

Dodo platformunun kripto para birimi de DODO olarak biliniyor. Ağustos 2020 döneminde Diane Dai ve Radar Bear tarafından piyasaya sürülen DODO, 600.000 dolarlık ilk fonlama elde etmişti. Ekip daha sonra Eylül 2020 döneminde ise 5 milyon daha ek fonlama aldığını açıkladı. Fonlama sağlayanlar arasında ise Pantera Capital, Binance Labs ve Three Arrows Capital yer almakta. DODO fiyatı piyasa verilerine göre 0,06 doları gördü ve o fiyattan yaklaşık %9.909 yükseliş elde ederek 8,51 dolara kadar yükseldi.

DODO BİNANCE

DODO fiyatının yükselişinin arkasındaki sebep Binance’in listelemesinin yanı sıra sunduğu devrimsel özellik olarak biliniyor. DODO’yu birçok merkezsiz borsa ve likidite sağlama platformu arasında zirveye çıkartan temel faktör ise PMM algoritması olarak biliniyor.

PMM algoritması birçok kullanıcının şikayetçi olduğu yüksek fiyat değişimlerini neredeyse sıfıra indirerek kullanıcılara sorunsuz bir DeFi tecrübesi sunmakta. DODO Coin’in de bu teknoloji sayesinde sektörün en önemli üç yatırım şirketinden yatırım alması şaşırtıcı olmayacaktır.

DODO, traderlar için de merkezi borsalardakine benzer likidite sunmakta. Arbitraj yapanlar ise DODO ve diğer borsalardaki fiyat farklarından yararlanarak DODO kullanıcıları arasına katılabilir.

DODO Coin Nasıl Alınır?

DODO Coin, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’de listelenerek milyonlarca kullanıcının radarına girdi. DODO Coin satın almak için ise Binance’i kullanmak yeterli olacaktır. Kullanıcılar direkt olarak Binance’in İnovasyon Bölgesi kısmından DODO Coin satın alabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar