X

PlusToken Son Kurşununu da Atıyor: Borsalarda Bitcoin Paniği

PlusToken, Bitcoin'lerini göndermeye başladı.
17:51
25 Haziran 2020

Kripto para sektörünün en büyük dolandırıcılık şemalarından birisi olan PlusToken, geçtiğimiz günlerde çok fazla miktarda Ethereum ve Ripple transferi gerçekleştirdikten sonra şimdi de son Bitcoin’lerini de göndermeye başladı gibi gözüküyor. Toplamda 3 milyar dolardan daha fazla kripto paraya sahip olduğu düşünülen PlusToken dolandırıcılarının bunun büyük bir kısmını sattığı biliniyor.

OXT Research isimli kripto para analisti ve araştırmacısı ise PlusToken’a ait Bitcoin bakiyesinin çok büyük bir kısmının Bitcoin Mixer uygulamalarına gönderilmeye başlandığını ifade etti. Bu durum genellikle işaretlenmiş ve kötü amaçlı kişilere ait Bitcoin’lerin aklanması ve bunların borsalar aracılığıyla satılması için yapılan bir hamle.

Yüklü Bitcoin Satışlarına Hazırlanın

Eğer PlusToken dolandırıcıları ellerindeki BTC’leri Bitcoin Mixer uygulamalarına göndermeye başladıysa yakına bunları satacaklarını söylemek mümkün olacaktır. Kripto para analisti şu an için 22.000 Bitcoin’in mixer hizmetlerine gönderildiğini tespit ettiklerini belirtti. Bu durum mevcut fiyat üzerinden yaklaşık 202 milyon dolara tekabül ediyor ve bunun BTC piyasası için ciddi bir risk teşkil ettiğini söyleyebiliriz.

Binance gibi bazı kripto para borsaları Mixer hizmetlerinden gelen kripto paraları bloke etse de bütün borsalar bunu yapmıyor. Yani yakında birçok borsada çok fazla miktarda BTC satıldığına tanıklık edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar