reklamı kapat

Ripple Kurucu Ortağından Olumlu Ethereum Yorumu

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Ethereum protokolünü övdü.
15:41
25 Haziran 2020

Kripto para sektörünün en varlıklı kişilerinden birisi olan Ripple Labs kurucu ortağı ve başkanı Chris Larsen’in başka kripto para birimleri hakkında olumlu açıklamalar yaptığına çok fazla şahit olunmadı. Bir zamanlar XRP ve Ethereum arasında ciddi bir ikincilik kavgası yaşandığı ve XRP’nin bazı günlerde ETH’yi geride bıraktığı da düşünülecek olursa, Larsen’in Ethereum hakkında olumlu bir açıklamada bulunması ciddi şaşkınlık yarattı.

Larsen, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir video röportajda kripto para sektörü hakkında konuştu. Ethereum’un çok farklı ve ilgi çekici kullanım alanlarına sahip olduğunu belirten Larsen, Bitcoin’in ise çok fazla enerji tüketimine sahip olması nedeniyle eleştiri almaya devam edeceğini vurguladı.

Larsen: Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Bitmeli

ABD ve Çin arasında blockchain konusunda bir yarış başladığını ifade eden tecrübeli isim, şu an ABD’nin Çin’in çok gerisinde olduğunu düşünüyor. Ethereum ve buna benzer kripto para birimleri ile bunların sunduğu kullanım alanları sayesinde bu rekabetin azalabileceğini ifade eden Larsen, Çin’in dijital para biriminin de bu konuda risk teşkil ettiğini belirtti.

Bitcoin’in özellikle madencilik yüzünden neredeyse Çin egemenliği altına girdiğini ifade eden Larsen, Ethereum protokolünün ise DeFi uygulamaları ile bir adım önde olduğunu vurguladı. Birçok hükümetin dolaylı yoldan Ethereum’u destekleyebileceğini ve bazıların desteklediğini ifade eden Larsen, bunun Bitcoin madenciliği gibi olmaması gerektiğini ve burada merkeziyetsizlik sağlanmasının şart olduğunu vurguladı.

Çin, Bitcoin madenciliği konusunda son zamanlarda güç kaybetmeye başlasa da hala lider olduğu biliniyor. Ethereum ve DeFi uygulamaları konusunda ise ABD’den güçlü bir hamle görebiliriz ve yarışın rengi bununla değişebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.