reklamı kapat

Uzmanlar Uyardı: Bitcoin Yakında Patlama Yaşayabilir

Bitcoin'in volatilitesi Mart ayı seviyelerine çekildi.
11:06
25 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 2020 yılının Mayıs ayından bu yana oldukça kısıtlı bir seviyede sıkışıp kaldı ve burada bir aşağı bir yukarı gidip duruyor. Bitcoin’in bu sıkışması tahmin edilebileceği gibi 10 günlük volatilite konusunda çok sert bir düşüş yaşanmasına neden oldu ve volatilite yılın en düşük seviyesine kadar geriledi.

Kripto para analiz firması Skew tarafından yayınlanan bilgilere göre BTC/USD işlem çiftinin gerçek volatilitesi bu hafta %30 gibi sert bir düşüş yaşadı ve %57 seviyelerine geriledi. Bunun 12 Mart tarihindeki sert fiyat düşüşü öncesi görülen volatilite ile aynı seviye olduğunu bilmek, yatırımcıları korkutabilir.

Bitcoin Volatilitesi Bir İpucu Veriyor

Bitcoin bir ayı aşkın süredir 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasında gidip geliyor. Bollinger Bandı grafiğine bakıldığında lider kripto para biriminin henüz tam bir trend çizemediği görülebilmekte ve şu an balinalar bile büyük bir kararsızlıkla belirsizlik içinde olabilir. Fiyatın sahip olduğu mevcut volatiliteyi hesaplayan Bollinger Bandı genişliğine bakıldığında bunun 0,08 seviyesine geldiği görülüyor.

Önde gelen kripto para analistlerinden Elixium ise konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin‘in volatilitesinde böyle değişiklikler görülmesinin fırtına öncesi sessizliğe işaret ettiğini ifade etti.

Analistler Bitcoin için daha fazla düşüş beklese de Mart ayında volatilite bu kadar düşükken BTC’nin yükselişe geçtiği unutulmamalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.