reklamı kapat

Efsanevi Yatırımcı, Bitcoin Hakkındaki Görüşünü Açıkladı

Bill Miller, Bitcoin yatırımı yapıyor.
21:51
25 Haziran 2020

Miller Value Partners’ın kurucusu ve geleneksel piyasaların efsanevi ismi Bill Miller, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında ne düşündüğünü açıkladı. Seeking Alpha ile röportaj gerçekleştiren Miller, Bitcoin’in şu an için en güvenli varlıklardan birisi olduğunu ve bunun fiyatında yükseliş görebileceğimizi ifade etti. BTC fiyatının 9.000 dolar üstünde olması durumunda güvenli varlık statüsünü sürdüreceğini de vurgulayan Miller, bunun daha önce olmadığı kadar güvenli olduğunu belirtti.

Bill Miller, Bitcoin Yatırımı Yapmaya Başladı

Miller ilk başlarda sadece Bitcoin’i gözlemlediğini ve kripto para birimlerinin potansiyeline tam olarak inanmadığını belirtmişti. Amerika merkezli yatırım yönetim devi Legg Mason’ın eski CIO’su olan Miller, sadece kripto para sektörü için değil aynı zamanda geleneksel finans sektörü için de çok önemli bir isim olarak biliniyor. Bitcoin’e 200 dolar fiyatından yatırım yapan Miller, bunu deneme amaçlı yaptığını belirtmişti.

2019 yılında gerçekleştirdiği bir röportajda Bitcoin’in heyecan veren teknolojik bir deney olduğunu ifade eden Miller, bunun 2018 yılındaki ünlü düşüşünde çok sert düşmesine rağmen hala belirli bir değere sahip olduğunu düşündüğünü belirtti. Bitcoin o tarihlerde 20.000 dolardan 3.000 dolara kadar düşmüş ve değerinin yaklaşık %90’ını kaybetmişti.

Tabii ki bunun devamında 2019 yılının Temmuz ayında 14.000 dolara tekrar çıkan Bitcoin, Miller’ın ilgisini de tekrar bu noktada çekmeyi başarmış. Miller da o tarihten sonra Bitcoin yatırımını arttırdığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.