reklamı kapat

John McAfee, XRP Hakkında Takipçilerini Uyardı

John McAfee, XRP'nin beş para etmeyen değersiz bir kripto para birimi olduğunu ifade etti.
23:11
25 Haziran 2020

Kripto para sektörünün popüler ismi John McAfee, genellikle Bitcoin hakkında yorumlar yapsa da bu sefer bir değişiklik yaptı ve toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP hakkında yatırımcılarıyla bir uyarı paylaşı. John McAfee, geçtiğimiz günlerde kendi kripto para birimi Ghost’u piyasaya sürdü ve bunu yapmasından sonra adını daha fazla duyurmaya başladı.

McAfee: XRP Beş Para Etmez

Gizlilik odaklı kripto para birimi Ghost’un kurucusu olan John McAfee, bir takipçisi tarafından XRP hakkındaki görüşleri sorulunca çok sert bir cevap verdi. McAfee, 25 Haziran tarihinde verdiği yanıtta XRP’nin “değersiz” ve “beş para etmez” olduğunu vurguladıktan sonra yine XRP hakkındaki açıklamalarını sürdürdü. Aslında ikinci açıklamanın da bir soru üzerine geldiği görülüyor.

Dünyanın en büyük ödeme devlerinden MoneyGram’in XRP kullandığını belirten bir takipçi, John McAfee’den “hayır kullanmıyor, uyanın artık” cevabını aldı. Aslında McAfee’nin bu açıklamasında haklılık payına sahip olduğunu söylemek mümkün. MoneyGram’ın 2020 yılının ilk çeyrek raporunda Ripple’dan XRP kullanmak için milyonlarca dolarlık teşvik ödemesi aldığı ortaya çıkmıştı. Buna karşın Ripple tarafından XRP formunda gönderilen fonların anında MoneyGram tarafında satılmış olması, bu ortaklığın asıl amacını ortaya koyuyor.

Ripple destekli MoneyGram çeşitli ortaklıklara devam etse de bunların büyük bir kısmında XRP kullanılmadığı biliniyor. Buna karşın Ripple’ın MoneyGram ortaklığı sayesinde küresel çapta adını duyurmayı başardığı da biliniyor. MoneyGram’in bütün koridorlarında XRP kullanması ise Ripple’ın asıl hedefi. Bunun başarılıp başarılmayacağı ise büyük bir soru işareti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.