X


Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Bitcoin (BTC), son günlerde kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 42.000 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı.
09:14
20 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde kaydettiği yükseliş ile birlikte 42.000 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı. Bitcoin’deki bu değer artışı, kripto para piyasasına yeniden bir yükseliş yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 3.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde ise CoinGecko verilerine göre yeniden 2 trilyon doları aştı.

Bitcoin (BTC), 42.000 Dolar Seviyelerine Yaklaştı

Son günlerde yükseliş yönlü bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 41.780 dolar fiyat seviyelerine iğne atmasının ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 41.440 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’in geçmiş haftalarda birden fazla kez 40.000 doların altına gerilemesine karşın yeni haftada 42.000 dolar fiyat seviyelerine yaklaşması, kripto para piyasasına da yeniden yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 3.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Coinglass verilerine göre, kripto para piyasasında son 24 saatlik zaman diliminde güncel olarak 111 milyon dolarlık shot ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, CoinGecko verilerine göre yeniden 2 trilyon doları aştı. CoinMarketCap verilerine göre ise kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte BNB 422 dolar, XRP 0,76 dolar, SOL 107 dolar, LUNA 95 dolar, ADA 0,95 dolar, AVAX 79 dolar ve DOT ise 18 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. ApeCoin (APE), %25’lik değer artışı ile piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman diliminde en yüksek değer artışı kaydeden kripto varlıklar arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar