Reklam

Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonuna düşüş ile başladı ve kaydettiği son değer kayıplarının ardından 19.225 dolar seviyelerine geriledi.
09:15
2 Temmuz 2022
Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Yaşandı?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hafta içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonuna da düşüş ile başladı ve kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.225 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta başından bu yana çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketlerinin ardından 1.045 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 902 milyar dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Kripto para piyasasındaki yüksek volatilite, hafta içerisinde önemli ölçüde artış gösterdi.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerinde

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonuna düşüş ile başladı ve kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.225 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle hafta içerisinde güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketlerinin ardından 1.045 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de hafta içerisinde önemli bir düşüş yaşadı ve 902 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 216 dolar, XRP 0,32 dolar, Cardano (ADA) 0,44 dolar, Solana (SOL) 32 dolar, Polkadot (DOT) 6,72 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 16,30 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan kripto para piyasasındaki yüksek volatilite de hafta içerisinde önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de yüksek volatilitenin etkisiyle ortalama 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar