X

Kripto Para Piyasası, Pantera Capital CEO’suna Göre Bu Tarihlerde Yeniden Güçlü Bir Yükseliş İvmesi Yakalayabilir!

Pantera Capital CEO'su, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirerek konuya ilişkin düşüncelerini dile getirdi.
10:00
2 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, CNBC ile yakın tarihli gerçekleştirdiği bir röportajda kripto para piyasasındaki son durum ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Morehead, kripto para piyasasında son aylardaki düşüş ivmesine büyük ölçüde FED’in parasal sıkılaştırma politikalarının ve faiz artışın neden olduğunu ifade etti ve uzun vadede kripto varlıkların hisse senetleri gibi geleneksel varlıklar ile yükselen korelasyonunun tersine döneceğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Pantera Capital’in CEO’su, Piyasadaki Son Durumu Değerlendirdi

CNBC ile gerçekleştirdiği yakın tarihli röportajında kripto para piyasasındaki son durumu değerlendiren Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, son aylardaki düşüş ivmesi ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Morehead, kripto para piyasasındaki düşüşe büyük ölçüde FED faiz artışının ve kripto varlıkların hisse senetleri gibi geleneksel varlıklar ile artan korelasyonunun neden olduğunu ifade etti.

Kripto para piyasasındaki düşüş ivmesine etki eden faktörlere değinen Morehead, bu düşüş ivmesinin ne zaman tersine dönebileceğine ilişkin de düşüncelerini paylaştı. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, kripto para piyasasının 1 yıl içerisinde yeniden yükseliş yönlü bir ivme başlatabileceğini savundu.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.200 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta başından bu yana çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketlerinin ardından 1.045 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 902 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında son 24 saatte ortalama 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI