Piyasada Son Durum: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kaydettikleri fiyat hareketleri ile günün öne çıkan kripto para birimleri!
17:40
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün öğlen saatlerinde yönünü yeniden yukarı çeviren lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde de değer artışlarına hız kazandırdı ve 22.750 dolar fiyat seviyelerini aştı. Bitcoin’deki bu değer artışlarının da etkisiyle piyasadaki çoğu kripto para birimi yeniden yükselişe geçti. Cardano (ADA) ise piyasa değeri en yüksek ilk 10 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimi oldu.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Geçen hafta düşüş yönlü bir ivme yakalayan ve haftaya da düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi ve kaydettiği son değer artışlarının ardından 22.750 dolar fiyat seviyelerini aştı. Ethereum (ETH) da piyasadaki bu yükselişin de etkisiyle 1.600 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Öte yandan Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA ise piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimi oldu. Son 24 saatte %10’a yakın bir değer artışı kaydeden ADA, 0,39 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,04 trilyon doları aştı. Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre ImmutableX (IMX), Oasis Network (ROSE) ve Lido DAO (LDO) piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri olurken, Maker (MKR), PAX Gold (PAXG) ve Basic Attention Token (BAT) ise en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto para birimleri oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar