Neden Herkes Onu Konuşuyor? Matic Coin Yorumları!

Kripto para yatırımcıları Polygon'a neden bu kadar ilgi gösteriyor? Güncel veriler MATIC Coin için ne anlama geliyor?
18:00
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ayı piyasalarının aynı zamanda büyük bir fırsat dönemi olduğunu geçtiğimiz yıl birçok uzman söyledi. Ayı sezonu gerçek bir fırsat dönemiydi. Fiyatın istikrarlı biçimde düştüğü ortamda projelerini geliştirmeye devam edenler boğa sezonuna iyi bir hazırlık yaptı. Polygon (MATIC) kesinlikle bunlardan biriydi. Peki güncel beklentiler ne yönde?

Matic Coin Yorumları

Son 8 aydır yaptığı anlaşmalarla Polygon (MATIC) ayı sezonunda diğerleri gibi devasa kayıplar yaşamadı. Üstelik teknolojisini iyileştirmek için önemli adımlar attı. Pazarlama konusundaki başarısını da düşündüğümüzde mevcut pozitif ayrışmanın tesadüf olmadığı bir gerçek. Dün Polygon beklenen zkEVM hakkında güncellenmiş istatistikleri açıkladı. Polygon’un zkEVM’i test aşamasında ve mainnet için gelen duyurunu dün son dakika olarak paylaştık. Bu gelişmenin uzun vadede MATIC Coin fiyatı üzerindeki etkilerinin de ayrıca altını çizdik.

Dün Polygon duyuru yaptığı sırada, zkEVM test ağının toplam işlem sayısı neredeyse 300.000’e ulaşmıştı ki bu Ethereum’un ölçeklendirilmesinin geleceği için bir dönüm noktasıydı. Yalnızca işlem sayısı artmakla kalmadı, toplam cüzdan sayısı da 83045’ten 84702’ye yükselerek %2’lik bir artış gösterdi. Aynı duyum sözleşme sayısında da geçerliydi. Ağdaki akıllı sözleşme sayısı ciddi anlamda arttı.

Polygon (MATIC) Yorum

WhaleStats verilerine göre Polygon ekibinin son çabaları balinaların da ilgisini çekmişti. Son rapora göre en büyük 500 Ethereum balinasının en fazla tuttuğu kripto paralar arasında MATIC Coin üçüncü sırada yer alıyordu. CryptoQuant’ın verileri MATIC’in borsa rezervinin azaldığını ortaya koydu ki bu da daha az satış baskısı olduğunu gösterdiği için olumlu bir sinyaldi. Diğer tarafta MATIC alım/satımı yapan cüzdanların sayısı da arttı. Bu da yine altcoin için önemli bir pozitif sinyaldir.

Santiment’in grafiğine göre, MATIC’in DyDx fonlama oranı geçtiğimiz hafta boyunca nispeten yüksek kaldı ve bu da vadeli işlemler piyasasından yüksek talep olduğunu gösterdi. Balina ilgisi arttıkça, MATIC’in büyük yatırımcıların cüzdanlarındaki payı da arttı. Piyasa göstergelerinin çoğu fiyat artışını desteklediği için MATIC’in günlük grafiği oldukça yükseliş eğilimli görünüyordu.

MATIC’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) bir yükseliş sinyali olan nötr işaretinin oldukça üzerinde ve CMF pozitif. Eğer Bitcoin cephesinde ciddi bir düşüş olmazsa teknik veriler bize MATIC Coin fiyatındaki yükselişin devam edebileceğini söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar