X

Piyasada Son Durum: Bitcoin Konsolidasyonu ve Ethereum’daki Değer Artışı!

Ethereum kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 4.420 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlarken, Bitcoin ise 57.000 dolar fiyat seviyelerinde konsolide olmaya devam etti.
09:04
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Vitalik Buterin’in açıklamaları ile yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydeden ETH, 4.420 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Bitcoin (BTC)

Kasım ayında kaydettiği aşağı yönlü fiyat haretketleri ile birlikte art arda değer kayıpları yaşayan Bitcoin, gerçekleştirdiği son fiyat hareketleri ile birlikte 57.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği değer kayıplarının ardından ilk önce 63.000 dolar sonrasında ise 60.000 dolar destek seviyesini aşağı yönlü kırarak 55.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kırdığı destek seviyelerinden bu yana 55.000 dolar ile 60.000 dolar fiyat seviyeleri arasında akümüle olan lider kripto para birimi henüz yukarı yönlü bir ivme kazanarak yüksek oranlarda değer artışı kaydedemedi.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum, 25 Kasım’da bir yukarı yönlü ivme kazanarak bir miktar değer artışı kaydetti. Ethereum, genel piyasa düşüşleri esnasında 4.000 dolar destek seviyesini birden fazla kez aşağı yönlü kırsa da kısa bir süre içerisinde toparlanmayı başardı ve kaydettiği değer kayıplarının bir kısmını telafi etti. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile ağın verimliliğini arttırabilmek adına bir yol haritası yayınlarken, ETH fiyatı da bu esnada 4.400 dolarlık direnç seviyesini aşarak 4.500 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Yükseldiği 4.500 dolar fiyat seviyelerinden ufak bir düzeltme hareketi yapan Ethereum, 4.420 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volaitliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar