Piyasa Yeniden Yükseliş Eğilimleri Göstermeye Başladı

Bitfinex davasının ardından beklenenin aksine piyasada artışlar yaşanmaya başladı...
08:13
8 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde lider kripto para Bitcoin’in fiyatı ani bir düşüşle 8.000 doların altını görerek 7.760 dolara kadar geriledi. Ancak fiyat sonrasında kısa sürede toparladı ve 8.000 destek seviyesinin üzerine yeniden çıktı.

Beklenmedik Piyasa Hareketleri

Bitcoin’in fiyatı yazının yayına hazırlandığı esnada %4.26’lık bir artışla 8.282 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Aslında Bitcoin fiyatının son dönemlerde beklenenin tam tersi hareket ettiği ifade edilebilir. Bakkt’ın açılmasıyla tüm piyasa fiyatlarda hareketlenmeler olmasını ve Bitcoin fiyatının ciddi artışlar yaşamasını bekliyordu. Ancak fiyat bunun tam tersi tepki verdi ve gözle görülür düşüşler yaşandı.

Bunun yanında dün ortaya çıkan haberlere göre Bitfinex’e gerçekten sorunlar yaratabilecek büyüklükte toplu bir dava açıldı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaştık. Bu durumun normal piyasa şartlarında tüm piyasada bir düşüşe yol açması beklenirken bugün neredeyse tüm piyasanın artış eğilimi sergilediği görülüyor.

Aslında bu durumun çok da şaşırtıcı olmaması gerekir. Çünkü kripto para piyasası neredeyse hiçbir zaman tahmin edilebilir geleneksel piyasalar gibi olmadı. Fiyat hareketleri genel itibariyle bizi hep şaşırttı…

Altcoin’ler de Artıyor

Son zamanlarda yatırımcıların en çok yakındığı durum belki de Ripple ve Ethereum fiyatlarının beklenen şekilde artmamasıydı. Ancak özellikle Ripple’ın son iki gündür güzel artışlar sergilediği söylenebilir. Her ne kadar bu artışlar yine de beklenen oranda olmasa da XRP fiyatını iki gün içinde 0.251 dolar seviyelerinden 0.283 dolar seviyelerinde kadar yükseltmeyi başardı. XRP fiyatında iki gündür istikrarlı şekilde devam eden artış yatırımcıların aklına “Acaba beklenen yükseliş başladı mı?” sorusunu getirdi.

Ripple’ın aynı sıra piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’da da gözle görülür artışlar yaşandığını ifade edebiliriz. Ethereum fiyatı da son 24 saat içinde %5.61’lik bir artış sergileyerek 182.87 dolar seviyesine ulaştı. Bilindiği gibi Ethereum’da 185 dolar seviyesi önemli bir direnç seviyesi. Eğer bu seviye kırılırsa ETH’nin fiyatındaki yükselişler artarak devam edebilir.

Bu iki altocin’in yanı sıra EOS’un %6.53, Binance Coin’in %5.33 ve Tron’un %8.36 gibi iyi artışlar sergilediklerini görüyoruz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar