QuadrigaCX Kurucusunun Eşi, 9 Milyon Dolar Ödeyecek!

QuadrigaCX kurucusunun eski eşi, bütün varlıklarını bağışlıyor.
08:00
8 Ekim 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ünlü kripto para borsası QuadrigaCX‘in CEO’su ve kurucusu Gerald Cotten‘in eski eşi Jennifer Robertson, şu an iflasını ilan etmiş kripto para borsasının mağdurlarına ödenmesi için EY Canada’ya 9 milyon dolar transfer edecek.

Bilindiği üzere QuadrigaCX kurucusunun ani ölümü birçok kripto para yatırımcısını mağdur etmiş ve borsanın varlıklarının bulunduğunu iddia ettikleri soğuk depolama cüzdanına erişim sağlanamamıştı. Robertson dün yaptığı açıklamada eşinin vefatından sonra QuadrigaCX’in varlıklarını geri kazanmak için elinden gelen her şeyi yaptığını ancak başarılı olamadığını, bu hamleyi bundan dolayı yaptığını vurguladı.

Borsa yetkilileri hiçbir şekilde soğuk depolama cüzdanlarına ulaşamadıklarını iddia etseler de, mahkeme tarafından atanan EY Canada’nın yaptığı araştırma bu konuda gerçeklerin tam olarak ortaya çıkartılmamış olabileceğini gözler önüne serdi. Robertson konu hakkında şunları ifade etti:

”Ben artık bütün varlıklarımın çoğunluğunu ve Estate’in varlıklarının hepsini QCX borsasının kapanışından etkilenen mağdurlara vereceğimiz gönüllü bir anlaşma içerisine girmiş bulunuyorum. Bu varlıklar Gerry’nin yönetiminde QCX’den gelmişti.”

QuadrigaCX Mağdurları İçin Her Şeyini Bağışladı

EY Canada’nın aktardığına göre Robertson 162.800 dolarlık kişisel varlıkları, emeklilik parası, 2015 model bir Jeep, bazı mücevherler, kişisel eşyalar ve Quadriga hisseleri dışındaki bütün varlıklarını iade ediyor.

Quadriga bundan aylar önce yapılan araştırmada da, CEO hayattayken bile çok kusurlu işlemler yapmaktan hatalı bulunmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar