reklamı kapat

Peter Schiff Bitcoin’in Son Yükseliş Sebebini Açıkladı

Bitcoin fiyatının son yükselişi neden kaynaklandı?
12:00
31 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bir haftalık düşüş trendinden sonra sonunda bunu tersine çevirmeyi başardı ve 8.600 dolar seviyelerinden 9.600 dolar seviyelerine kadar 1.000 dolarlık bir artış yakaladı. Birçok yatırımcı bu yükselişin aslında beklendiğini ve organik bir artış olduğunu belirtse de altın yatırımcısı Peter Schiff bunlara katılmıyor.

Bitcoin Yükselişinin Arkasındaki Sebep Ne?

Schiff, bu rallinin sanıldığı kadar organik olmadığını ve aslında sadece balinalar sayesinde gerçekleştiğini savunmakta. Twitter’da Tyler Winklevoss’un Goldman Sachs’ın Bitcoin’i eleştirdiği tweet’ine yanıt veren Schiff, bunun sadece manipülasyon yükselişi olduğunu belirtti.

Bitcoin balinalarının böylesine kötü bir haberin etkisini azaltmak için bilerek fiyat manipülasyonu yaptıklarını iddia eden Schiff, buna rağmen yeterince kurumsal yatırımcının artık “bu oyuna kanmayacağını” ifade etti. Goldman Sachs kesinlikle ABD’nin en büyük ve kurumsal bankalarından birisi ve firmanın BTC aleyhine açıklamalarda bulunması çok fazla tepki çekti.

Buna rağmen Schiff’in dediği gibi fiyatın hiçbir şekilde düşüş yaşamaması bazı yatırımcıların kafalarında bile soru işaretleri oluşturdu.

Yine de Coinbase gibi spot borsalara bakıldığında Bitcoin‘in yükseliş anındaki hacmin rekor kırdığı ve bunun organik bir büyüme olduğu görülebilmekte. Peter Schiff’in her  yükselişte Bitcoin’i eleştirmesi ise artık sektörün alıştığı bir durum olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.