reklamı kapat

CME’deki Açık Pozisyonlar, Bitcoin Rallisine İşaret Ediyor

CME'deki Bitcoin açık pozisyonlarının değeri rekor kırdı.
13:00
31 Mayıs 2020

Bitcoin’in son günlerde yakaladığı ivme, birçok yatırımcının bir anda boğa beklentisi içerisine girmesine neden oldu. Bu yükseliş Bitcoin balinalarından kaynaklı olsa bile BTC ağındaki altyapısal gelişmelere ve borsalardaki tabloya bakarak yükselişin devam edip etmeyeceğine dair fikir sahibi olmak mümkün.

Birçok yatırımcı ilk olarak Bitcoin’in 10.000 dolar üstüne çıkmasını ve bu psikolojik direnci kırmasını bekliyor. BTC kısa sürede 1.000 dolarlık artış yakalasa da hala 10.000 doların altında olduğu için yatırımcıların tamamının yükseliş beklentisi içerisine girmesini sağlayamadı.

CME’de Bitcoin Açık Pozisyon Rekoru Kırıldı

Buna rağmen kurumsal yatırımcıların eylemlerine bakıldığında BTC’nin gerçekten de yakında 10.000 doları kırabileceği görülüyor. Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon sözleşmesi platformu CME, bunun en büyük kanıtı. CME’deki açık Bitcoin pozisyonlarının değeri 259 milyon dolara ulaştı ve bu tüm zamanların rekoru olarak görülüyor.

Mayıs ayının başından beri neredeyse %1,900 artış elde eden CME’ açık pozisyonları, kurumsal yatırımcıların ilgisinin ve taleplerinin de aslında bu kadar artış yaşadığını gözler önüne seriyor. Eğer Bitcoin kurumsal ilgiyi çekmeye devam eder ve türev ürünlere olan talep artarsa yakında 10.000 doların da üstüne çıkmak mümkün.

Aslında bu günlerde sadece kurumsal yatırımcılar değil, Bitcoin balinaları da hareketli gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüklü Bitcoin transferleri de kurumsal yatırımcıların yanı sıra balinaların da fiyata etki edebileceğini ve yakında gerçekten büyük bir değişim görebileceğimizi ortaya koymakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.