New York Belediye Başkanı Açıkladı! Okullarda Kripto Para Eğitimi Verilmeli

New York belediye başkanı Eric Adams CNN'e verdiği röportajda okullarda kripto para eğitimi verilmesi gerektiğini belirtti.
10:30
8 Kasım 2021
New York Belediye Başkanı Açıkladı! Okullarda Kripto Para Eğitimi Verilmeli
Okuma Süresi: 3 Dakika

New York Belediye Başkanı Eric Adams, okulların müfredatlarına kripto para birimi çalışmalarını dahil etmesi gerektiğini öne sürerek kripto yanlısı duruşunu bir kez daha sergiliyor.

Okullarda Kripto Para Eğitimi

7 Kasım’da CNN ile yaptığı röportajda konuşan Adams, kripto para birimini “tüm dünya genelinde mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yolu” olarak nitelendirerek yerel okulları öğrencileri blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların getirdiği “yeni düşünce tarzı” için donatmaya çağırdı.

Eric Adams, konu ile ilgili CNN’e verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı;

“Teknolojiyi ve bu yeni düşünme biçimini öğretmek için okullarımızı açmalıyız.”

Adams ayrıca, genç bileşenleri arasında şaşırtıcı derecede düşük kripto farkındalığına dikkat çekti. 61 yaşındaki Demokrat, “Blockchain ve Bitcoin hakkında konuştuğumda sokaktaki gençler durdu ve bana ‘Bu nedir?’ diye sordu” dedi.

Ayrıca New York işletmelerini Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye teşvik etme planlarını belirterek, “dikkatli davranacağını” ve “doğru olanı yapacağını” söyledi. New York belediye başkanı, New York’un “bu yenilik ne olursa olsun, New York’un bir yenilik merkezi” olarak kalması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Adams’ın yorumları, sosyal medyada kripto topluluğundan karışık tepkilerle karşılandı.

Nimadows kullanıcı adlı bir kişi, yeni yatırımcıların dijital varlık piyasalarına meydan okumadan önce “açık fikirli ve yeterli bilgi” ile donatılması gerektiğini öne sürerek, kripto çalışmalarının okul müfredatına dahil edilmesi “gerektiğini” belirtti.

Diğerleri, kripto para birimini “spekülatif çöp” olarak nitelendiren “InnocenceCapit1” ile teklifi eleştirdi. Okulların “önce matematik, tarih, bilim, dil ve gerçek finansal kavramları başarılı bir şekilde öğretmeye” odaklanması gerektiğini eklediler.

Eric Adams İlk 3 Maaşını Bitcoin İle Alacak

Harvard ekonomisti Jason Furman’ın Adams’a yönelik son eleştirilerini hatırlatan Twitter kullanıcısı “OnlyAPrimate”, seçilen belediye başkanının dijital varlıklar için son zamanlardaki amigoluğunu, Adams’ın ilk üç belediye başkanlığı maaşını BTC biçiminde alma niyeti göz önüne alındığında “bir tür cesur” olarak nitelendirdi.

“Eric Adams’ı gerçekten seviyorum ama iş tanımının kendisine ödenmek üzere olan bir kripto para birimini pump’ladığını düşünmüyorum. Bu biraz çetin görünüyor”

Gelen belediye başkanının politika platformu, şehri ABD’nin kripto merkezine dönüştürmeyi içeriyor. Adams ayrıca Çarşamba günü Bloomberg Radyosu’na verdiği röportajda, New York’ta Miamicoin‘e benzer bir şehir kripto parası kurmayı keşfetmeyi planladığını söyledi.

New York, ABD’de kripto dahil bir çalışma programı uygulayan ilk şehir değil. Bu yıl Mart ayında, Georgia Temsilciler Meclisi, devlet eğitim yetkililerinin liselerde kripto da dahil olmak üzere bir finansal okuryazarlık programı uygulaması çağrısında bulunan bir tasarıyı kabul etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar