X

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken En İyi 5 Kripto Para Birimi: BTC, DOT, LUNA, AVAX, EGLD

Piyasa yeni haftaya yeni yükselişlerle başladı. İşte bu hafta takip edilmesi gereken kripto para birimleri.
09:30
8 Kasım 2021
Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi: BTC, DOT, LUNA, AVAX, EGLD

Bitcoin‘in (BTC) hakimiyeti 20 Ekim’de yaklaşık %48’den 7 Kasım’da %42.3’e düşerken, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu kuzeye doğru yolculuğuna devam etti. Bu, fiyat hareketinin Bitcoin’den altcoin‘lere kaydığını gösteriyor.

PlanB tarafından yürütülen bir ankete göre, piyasa katılımcılarının çoğu Bitcoin’de yükselişini sürdürüyor ve 2022’nin başında 288.000 dolara bir ralli bekliyor.

Real Vision kurucusu Raoul Pal ayrıca 3 Kasım’daki bir röportajda kripto para birimleri için bir yükseliş resmi öngördü. Mevcut boğa koşusunun bu yılın Aralık ayında zirveye çıkma olasılığının düşük olduğunu ve gelecek yılın Mart ve Haziran aylarına kadar uzayabileceğini söyledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere bu hafta takip edilmesi gereken ve kısa vadede daha iyi performans gösterebilecek 5 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 2 Kasım’da yükseliş bayrağı modelinin üzerine çıktı, ancak alıcılar bu hareketten yararlanamadı ve fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine 64.854 dolardan 67.000 dolara itti. Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini ve yukarı hareketi durdurmaya çalıştıklarını gösterir.

Bununla birlikte, olumlu bir işaret, boğaların 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (60.794 dolar) agresif bir şekilde savunmasıdır. Alıcılar, fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak.

Bunu başarabilirlerse, yükseliş momentumu artabilir ve BTC/USDT paritesi muhtemelen 89.476.12  dolarlık model hedefine doğru yükselebilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyat kırılırsa ve bayrak desenine geri dönerse geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (54.883 dolar) düşebilir. 50 günlük SMA ile 52.920 dolar arasındaki bölgenin boğalardan güçlü satın alma desteği çekmesi muhtemel.

Ancak hareketli ortalamaların altında bir kırılma, pariteyi 59.500 dolar ila 58.000 dolar arasında güçlü destek bölgesine çekebilir. Bu bölgede de kırılım gerçekleşirse ayılar üstünlük kazanacaktır. Dolayısıyla bu durumda fiyat 55.267,61 dolar seviyesine kadar geri çekilebilir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) yükseldi ve 1 Kasım’da 49.78 dolarda genel direncin üzerine yükseldi. RSI düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarak negatif ayrışmayı geçersiz kıldı. Bu, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğuna işaret ediyor.

Boğalar fiyatı 55.09 doların üzerine çıkarırsa, DOT/USDT paritesi 63.08 dolara kadar artış yaşayabilir. Ancak 20 günlük EMA’nın (46.82 dolar) altında bir kırılma ve kapanış, boğaların kontrolünü kaybettiğinin ilk işareti olacak. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (38,54 dolar) düşebilir.

4 saatlik grafik paritenin yükselen bir kanal içinde yükseldiğini gösteriyor. Öte yandan parite kanalın merkez çizgisinden toparlandı ve boğalar tekrar ön engeli aşmaya çalışacak. Eğer boğalar burada başarılı olabilirse DOT fiyatı yeniden ivme kazanabilir.

Terra (LUNA)

Terra protokolünün LUNA tokeni 4 Kasım’da 49,54 dolardan genel direncin üzerinde kırıldı ve kapandı. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı 53,18 doların üzerine çıkarsa, LUNA/USDT paritesi, ayıların sert bir direnç oluşturmasının beklendiği kamanın direnç çizgisine doğru yükselebilir. Ayrıca boğalar fiyatı kamanın üzerine iterse yükseliş momentumu hız kazanabilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, parite kamanın destek hattına düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir. Dolayısıyla parite daha sonra 35 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

4 saatlik grafikteki her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar fiyatı 53.18 doların üzerine çıkarsa, parite 62.59 dolarlık hedefe yükselebilir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), son üç gün boyunca genel direncin yakınında 79.80 dolardan işlem gördükten sonra direncin üzerine çıkmayı başardı. Bu, yükseliş trendinin yeniden başlayabileceğine işaret ediyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyat 79.80 doların üzerinde kalırsa, AVAX fiyatı 93.04 dolar seviyelerine kadar yükselebilir ve ardından psikolojik seviyeye olan 100 dolara meydan okumaya çalışabilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 79.80 doların altına düşerse, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Parite daha sonra 20 günlük EMA’ya (69,51 dolar) düşebilir.

4 saatlik grafik, bir kopuşla tamamlanan ve 79.80 doların üzerinde kapanan bir yuvarlanan dip formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 79.80 doların üzerinde tutarsa, parite 108.56 dolardan formasyon hedefine doğru kuzeye doğru artışına başlayabilir.

Elrond (EGLD)

Son olarak Elrond (EGLD), 3 Kasım’da 303.03 dolar ile bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıktı. Ayılar, 5 ve 6 Kasım’da fiyatı kırılma seviyesinin altına çekmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

Bu, boğaların koparma seviyesini savunmaya ve onu desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. 329 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edecek. Yükselen 20 günlük EMA (281 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, EGLD/USDT paritesi mevcut seviyeden düşer ve 303.03 doların altına düşerse, bir sonraki durak 20 günlük EMA olabilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, yükseliş trendini sağlam tutacaktır, ancak bunun altında bir kırılma, 50 günlük SMA’da (249 dolar) daha derin bir düzeltme için kapıları açabilir.

4 saatlik grafik, bir mola ile tamamlanan ve 303.03 doların üzerinde kapanan yükselen bir üçgen deseninin oluşumunu gösteriyor. Bu olumlu kurulumun 427 dolarlık bir model hedefi var, ancak ayıların 355 dolardan zorlu bir meydan okuma oluşturması muhtemel olduğundan ralli doğrusal bir şekilde gerçekleşmeyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar