NEO’dan Celer Network Hamlesi

NEO, işlem hızını arttırmak için Celer Network’ü entegre etme planları olduğunu açıkladı.
17:00
18 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, Blockchain projesi NEO, ölçeklenebilirliği geliştirmek için Celer Network’ün (CELR) iki katmanlı ölçeklendirme protokolünü entegre etmeyi düşündüğünü dile getirdi.

Daha Hızlı İşlemler

Kripto para odaklı bir haber kaynağı olan Crypto Briefing’in 17 Ağustos’ta yaptığı açıklamalara göre NEO‘nun Eco Growth projesinin müdürü John Wang, Celer entegrasyonu ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Bunun yanında Celer platformu, hem ödemeler hem de zincir dışı akıllı sözleşmeler konusunda işlemlerin daha hızlı gerçekleştirilebilmesini sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Ağ üzerindeki değer aktarımları konusundan Celer kendi yerel token’ı CELR’ı kullanıyor. Topluluk üyelerinin yaptığı açıklamalarda, Celer platformunun Bitcoin Lightning Network platformundan çok daha hızlı olduğu bilgisi yer alıyor. Hatta bu farkın on beş kata kadar ulaştığı belirtiliyor.

Öte yandan Wang bu gelişmeyi şu şekilde yorumluyor:

Bir halka açık Blockchain, para biriminden çok daha fazlası demektir: Birçok insanın işlemler gerçekleştirebilemek için size gelmesini sağlamak amacıyla güçlü bir altyapıya sahip olmanız gerekir.

Ölçeklendirme Yenilikleri

Mart ayında Binance’in token platformu Binance Launchpad, 4 milyon dolarlık CELR token satışı gerçekleştirildiğini açıklamıştı. Binance’in bu hamlesi Ocak ayında gerçekleştirdiği BitTorrent (BTT) token satışı ve Şubat ayında gerçekleştirdiği Fetch.AI (FET) token satışı gibi diğer iki token satışının ardından gelmişti.

Öte yandan Ağustos ayı başlarında Blockchain tabanlı merkezsiz uygulama platformu (DApps) Tron, Tron ana ağının ölçekleme kapasitesini arttırmak için bir ölçeklendirme çözümü olan V1.0’ı piyasaya sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar