Nam Salan 2 Analist Terra Classic’te (LUNC) Son Noktayı Koydu: Hazır Olun!

Kıdemli analist Michaël van de Poppe, son dönemlerde kaydettiği devasa kazançlar ile gündemden düşmeyen Terra Classic'e (LUNC) dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
12:00
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kıdemli analist Michaël van de Poppe, son dönemlerde kaydettiği devasa kazançlar ile gündemden düşmeyen Terra Classic’e (LUNC) dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Michaël van de Poppe: LUNC, Bu Seviyeye Ulaşabilir!

Önde gelen analistlerden Michaël van de Poppe, Pazar günü paylaştığı bir tweette,  LUNC’un ivme kazanabileceğini ve 0,00045 dolara çıkabileceğini iddia etti. Analiste göre, teknik veriler ve temeller bakımından LUNC iyi durumda. 0,0036 dolar seviyesi geçilirse, 0,0045 doları görebiliriz. Ağustos ayının sonunda van de Poppe, LUNC’un asla 1 dolarlık fiyat hedefine ulaşamayacağını dile getirmişti. Analiste göre, bunun nedeni basit bir matematik hesabı. Ancak van de Poppe’nin olumsuz yorumları LUNC topluluğunu etkilemedi. O zamandan beri, LUNC topluluğu tüm zincir içi işlemlerde %1.2’lik bir vergi/yakım uygularken Binance’i LUNC işlemlerinden elde edilen tüm ücretlerini yakmaya ikna etmeye çalışıyor. Topluluğun nihai hedefi arzı 6.9 trilyondan 10 milyara indirmek. Piyasada Altcoin Sherpa olarak bilinen analist de LUNC için yakın gelecekte kısa vadeli bir ralli öngörüyor.

TerRarity.io verileri, vergi/yakım uygulamasının bir hafta içinde yaklaşık 3.4 milyar LUNC yaktığını gösterirken, LUNC Burner verileri uygulamanın bugün 53.4 milyon LUNC yaktığını gösteriyor. Her iki platform da günlük ortalama 300 milyon LUNC yakımı kaydediyor. Merakla beklenen Binance yakımına ilişkin veriler henüz açıklanmasa da, LUNC ekosistemindeki birkaç geişmeden dolayı altcoin  hafta sonu boyunca artış kaydetti. Uzmanlara göre, işlem hacmi bakımdan dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bu süreçte dönüm noktası olabilir.  Borsanın yarın açıklanacak ilk yakımda en az 10 milyar LUNC yakmasını bekliyor. LUNC, son 7 gün içinde %67,15 artışla  an itibariyle 0,0003172 dolardan işlem görüyor.

Piyasa, Ne Zaman Düze Çıkacak?

Bitcoin  kısır bir döngüde ivme kazanmaya çalışırken, yatırımcıların odak noktası ise ayı piyasasının ne zaman sona ereceği. Teknik analist Rekt Capital, mevcut ayı piyasasının 2022’nin 4. çeyreğinde sona ereceğini tahmin ediyor. Özellikle yaptığı analiz, mevcut ayı döngüsünün sadece birkaç ayı kaldığını tahmin eden Glassnode Insights’ın analizleriyle aynı doğrultuda. Bazı analitlee göre, LUNC boğa piyasasında rekor seviyelere ulaşabilir.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Salı günü yaptığı açıklamada, kripto kışının 12 ila 18 ay daha sürebileceğini ve yatırımcıların bu sürece hazırlıklı olmalarını söyledi. CNBC ile yaptığı röportajda Armstrong, ayı piyasasının bu süre zarfı içerisinde ermesini umarken, ABD’nin önde gelen borsalarından Coinbase’in de bu sarsıntılı süreçte daha kapsamlı önlemler aldığını vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar