reklamı kapat

Mobil Kripto Para Cüzdan Uygulaması Abra Mastercard ve Visa İle Ortaklık Kurdu

23:00
13 Temmuz 2018

Silikon Vadisi merkezli mobil kripto para cüzdan uygulaması Abra, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin  Visa ve Mastercard logolu kredi veya banka kartlarıyla Bitcoin satın alabileceklerini duyurdu.

Abra kullanıcıları daha önce banka havalesi veya başka cüzdanlardan kripto para transferi gerçekleştirerek işlem yapabiliyordu. Ayrıca, Amerikan vatandaşları Visa ve Mastercard logolu kartlarına ek olarak American Express logolu kartlarını da kullanabilecek.

Sektördeki yenilikçi gelişmeler sonucu insanların kripto paralara daha kolay ulaşabiliyor ve alım satım işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Visa ve Mastercard ile yapılan bu anlaşma sonucu kripto para satın almak artık daha da kolaylaşacak.

Abra şu anda kullanıcılarının 50 ile 20 bin dolar arasında işlem gerçekleştirmesine izin veriyor. Satın alınan Bitcoin’lerinizi doğrudan Abra cüzdanınıza veya desteklenen başka cüzdanlara gönderebilirsiniz. Satın alım işlemleri ise 20 ila 30 dakika arasında gerçekleşiyor.

Abra’nın internet sitesinde yer alan resmi açıklama şöyle:

Kredi kartınızla Bitcoin satın almak artık herhangi bir işlem yapmak kadar kolay. Yapmanız gereken, satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını ve Bitcoin cüzdan adresinizi girmek. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra ise işleminizi onaylamak.

Abra bazı ülkeler haricinde tüm dünya genelinde kredi kartı ile Bitcoin alım satım işlemlerini destekliyor. Kripto para piyasası uzun süredir ayı sezonu hakimiyeti altında. Fakat Bitcoin değer kaybettikçe popüler kripto para birimine olan talebin daha da artacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun