reklamı kapat

Milyarder İsim, Bitcoin’i Sonunda Kabullendi

Mark Cuban, Bitcoin'i tanıdı!
20:00
5 Haziran 2020

ABD’nin “sivri dilli” milyarderlerinden birisi olan Mark Cuban, sık sık Bitcoin aleyhinde yaptığı açıklamaları ile de bilinen birisi. Cuban, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in bir değer saklama aracı olmadığını ve bunun tamamen dolandırıcılıktan ibaret olduğunu vurgulasa da yavaş yavaş BTC’nin gerçek statüsünü kabul etmeye başlamış gibi gözüküyor.

Mark Cuban Bitcoin Konusunda Geri Adım Attı

Aslında olay ünlü Bitcoin yatırımcısı Preston Pysh’in Twitter üzerinden okunacak kitap önerileri yayınlaması ile başladı. Ünlü ismin önerdiği kitapların iki tanesinin direkt olarak Bitcoin ile alakalı olması ise, Mark Cuban’ın dikkatini çekti. Cuban, Bitcoin kısmına gelinceye kadar Preston’ın haklı olduğunu ancak burada yanıldığını belirtti.

Cuban açıklamasının devamında Bitcoin’in sahip olduğu kısıtlı arz modelini eleştirip bunun gerçek bir varlık bile olmadığını ima etti. Ancak devam eden tartışmada Preston’ın Cuban’a üstün geldiği görülüyor. Ünlü Bitcoin yatırımcısı Preston, iddialı bir açıklamada daha bulunarak 2021 yılının Ocak ayının sonuna kadar Bitcoin’in 20.000 doları bile geçebileceğini ifade etti.

Cuban da tartışmanın devamında Bitcoin‘in değer saklama aracı olabileceğini kabul etse de BTC’ye yönelik eleştirilerini tam anlamıyla bitirmedi.

Cuban’ın Bitcoin eleştirilerini azaltması bile bir gelişme ve BTC adına bir zafer olarak görülebilir. Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden birisi, bunun değer saklama aracı olduğunu resmen kabul etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.