X

Mark Cuban’dan Bitcoin Fiyatını da Etkileyecek Yeni Tahmin!

ABD Borsalarında yine sert bir düşüş mü bekleniyor?
22:00
16 Mayıs 2020

Dünyanın sayılı milyarderlerinden birisi olan Mark Cuban, aynı zamanda azılı bir Bitcoin (BTC) düşmanı ve eleştirmeni olarak da nam salmış durumda. Cuban sık sık lider kripto para birimini eleştiren yorumlarda bulunsa da bu sefer dolaylı yoldan BTC için, direkt olarak ise ABD borsaları için sert bir düşüş beklediğini ifade etti.

Küresel Ekonomiye Belirsizlik Hakim

Cuban, bu hafta CNBC’ye verdiği röportajında şu an için ABD borsalarının ve genel olarak piyasanın normalden fazla değerlendiğini ve bunun olağan bir durum olmadığını ifade etti. Tüketicilere ve kurumsal firmalara ait talebin tam olarak nereden geldiğini ve hangi sektöre yöneldiğini tahmin etmenin neredeyse imkansız olduğunu belirten Cuban, yakında sert bir düşüş geleceğini düşünüyor.

Koronavirüs krizinin Amazon, Netflix, Zoom ve bunun gibi bazı şirketlere yaradığının altını çizen BTC düşmanı Cuban, buna rağmen son dönemlerde çok fazla şeyin değiştiğini ve genel ekonomiye belirsizliğin hakim olduğunu ifade etti. Tüketicilerin davranışlarının değiştiğini ve bunun işletmeleri de değişime sürüklediğini ifade eden Cuban, borsalarda kesinlikle düşüş olacağını düşünüyor.

Özellikle ABD borsalarının Bitcoin ile olan ilişkisi göz önüne alındığında bunun lider kripto para birimi için de düşüş getirebileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Daha önce 12 Mart tarihinde yaşanan sert düşüş, BTC’nin de değerini 3.800 dolara kadar çekmişti ve bunun yeniden yaşanması Cuban’a göre hala ihtimaller dahilinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar