X


Mike Novogratz Kripto Piyasasındaki Düşüşü Değerlendirdi! “Endişelenecek Bir Şey Yok”

CNBC'ye konuk olan Galaxy Digital'in CEO'su kripto para piyasasını değerlendirdi.
21:20
24 Eylül 2021
Mike Novogratz Kripto Piyasasını Değerlendirdi! "Endişelenecek Bir Şey Yok"

Kripto piyasası, kripto para birimlerinde yaşanan sert çöküşlerle birlikte büyük satışlara maruz kaldı. Kripto para piyasası için kanlı bir ay olan Eylül ayında pek çok kripto para biriminde büyük değer kayıpları yaşandı. Öyle ki, Pazartesi gününden bu yana piyasada 1 milyar doların üzerinde para tasfiye edildi.

Galaxy Digital CEO’su Piyasayı Değerlendirdi

Galaxy Digital‘in CEO’su ve ünlü milyarder Mike Novogratz, mevcut piyasa trendleri hakkında konuşmak için CNBC’ye konuk oldu. Kripto para piyasasındaki son durumu değerlendiren Novogratz, çoğu yatırımcının aksine piyasayı sarsan sayısız fiyat düşüşünden hiç endişe duymadığını belirtti.

Ayrıca piyasadaki satışlardan bahseden Novogratz, SEC‘in mevcut düzenleme görüşmeleri nedeniyle gerilimlerin yüksek olduğunu açıkladı. Ek olarak Tether‘ın bağlantılı olduğu Çin’de ortaya çıkan Evergrande krizine de işaret ederek, yatırımcıları zor durumda bırakan satışlara da katkıda bulundu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Novogratz, mevcut piyasa düşüşlerini dipten satın alma fırsatı olarak gördüğünü belirtti. Kanayan piyasa hakkında ne düşündüğü yönünde  gelen soruya basitçe “gergin değilim” şeklinde cevap verdi. Ayrıca milyarder, Hazine’nin Fed bankaları tarafından desteklenecek olan stablecoin‘leri tanıttığını görüyor. “Bu, önümüzdeki haftadan üç aya kadar izleyeceğimiz bir şey olacak.”

“Kripto Piyasası İyi Durumda”

Piyasadaki düşüşleri işaret eden CEO, lider kripto para birimi Bitcoin’in kritik pozisyonlarında kaldığına dikkat çekerken bu durumun piyasa için iyi bir şey olduğunu dile getirdi. Pazartesi günü yaşanan çöküşün ardından, Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla yeniden 40.000 dolar ve 2.800 doların üzerinde tutundu. Buna istinaden Novogratz, “Bunlar devam ettiği sürece, piyasanın iyi durumda olduğunu düşünüyorum” dedi.

Öte yandan Bitcoin ve Ethereum Pazartesi günkü açılışın ardından büyük kayıplar yaşadı. Öyle ki Bitcoin tek başına 800 milyon doların üzerinde long pozisyonun tasfiye edildiğini gördü.

Novogratz için bir diğer önemli faktör ise alana dökülen hem kamu hem de özel sermaye miktarıydı. Röportajın başında Novogratz, kripto para piyasasının Bitcoin hikayesinden yola çıktığını ancak Web3’e geçtiğini belirtmişti. Ve yatırımcılar, bir sonraki internetin ne olabileceğini kaçırmamak için, kripto para birimlerine daha fazla para akıtmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar