X


Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahminleri!

Korku ve panikle dolu haftanın sonuna geliyoruz. Kripto para piyasalarını neler bekliyor?
22:35
24 Eylül 2021

Altcoinler bugün de sert düşüşler yaşadı, bu hafta olumsuzluklar kripto para yatırımcılarını buluyor. Evergrande bitti demeden FED’in tehditkar açıklamaları geldi. Bunlara rağmen güçlü kalan kripto para piyasaları artık yükselişi hedefliyordu. Derken, Çin eski açıklamaları yetmezmiş gibi zehir zemberek yeni bir duyuru yayınladı. Çin Merkez Bankası büyük ihtimalle Bitcoin (BTC) grafiğine bakarak tam zamanı dedi ve aylar önceki duyurularını ısıtıp gündeme getirdi. Peki kısa vadede yatırımcıları ne bekliyor?

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5’ten fazla değer kaybetti. Gün içinde 40.600 dolara kadar düşen Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 42.165 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) bir süre daha 41.000 ile 44.500 dolar arasında gidip gelmeye devam edebilir. Fiyatın 40.000’li seviyeleri koruması bunca olumsuz habere rağmen olumlu kabul edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yükseliş trendinin devam ettiğinden bahsedebilmek için hızla 48.000 dolar ve üzerini görmemiz gerekir. PlanB tarafından paylaşılan aylık fiyat tahminlerini hatırlamakta da fayda var, ünlü analist bu ay 43.000 dolar seviyelerinde bir fiyat bekliyordu. Ancak Kasım ayında yükselişin devam edeceğini düşünüyor. Bir haftalık süre zarfında kripto para piyasaları FUD limitini doldurdu. ABD kripto paraları yasaklamıyoruz demediği sürece daha büyük bir FUD’un gelmesi şimdilik beklenmiyor.

Ripple (XRP)

XRP yatırımcıları bugün fiyatın 1,06 doları aşmasıyla sert bir yükseliş bekliyordu. Ancak Çin’in açıklamaları bunu baskıladı ve fiyat 0,88 dolara kadar gevşedi. Yazı hazırlandığı sırada Binance borsasında Ripple (XRP) 0,93 dolardan alıcı buluyor.

Aşağı yönlü 0,85 dolar desteği önemini koruyor, bu rakam kırılmadığı sürece yükseliş umutları gerçeğe dönüşebilir. Şimdilik XRP günlük kapanışı bekleyecek eğer olumsuz haberler en azından bir süreliğine kesilirse fiyat yeniden 1 doları görme potansiyeline sahip.

Dogecoin (DOGE)

Günün kaybedenlerinin başında gelen Dogecoin (DOGE) bugün %7’ye yakın düştü. Fiyat öğlen saatlerinde 0,196 dolara kadar gevşedi. Ancak bu çok uzun sürmedi ve 0,2 seviyesinin üzerinde toparlanma görüldü. Hali hazırda en büyük meme coin 0,207 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Eğer 0,2 desteği yeniden kırılırsa fiyat sert biçimde 0,165 dolara düşebilir. Risk almayı seven yatırımcılar bu seviyelerden kısa vadeli alımlar yaparak yeniden 0,2 doları hedefleyecektir. Ancak tüm bu ihtimaller Bitcoin’in yönüne bağlı olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar