Metaverse Projelerindeki Yükseliş İvmesi Devam Ediyor: SAND ve MANA ‘daki Güncel Görünüm!

Bitcoin'deki değer kaybına paralel olarak son haftalarda düşük bir fiyat performansı sergileyen SAND ve MANA, piyasadaki yükseliş eğilimi ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı.
13:03
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer artışına paralel olarak yukarı yönlü bir ivme kazanılan kripto para piyasasında, kripto varlıklar yüksek oranlı yükseliş hareketleri kaydetmeye başladı. Öne çıkan Metaverse projelerinden The Sandbox ve Decentraland’ın yerel kripto para birimleri, kaydettikleri bu yükseliş hareketleri ile birlikte CoinMarketCap’in “piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok yükselenler” kategorisine girmeyi başardı.

The Sandbox (SAND)

Ethereum tabanlı sanal gerçeklik platformu The Sandbox’ın yerel kripto para birimi SAND, Metaverse projelerine olan ilginin artması ile birlikte son aylarda yüksek bir fiyat performansı sergiledi. Üç aylık zaman dilimi içerisinde 0,70 dolar fiyat seviyelerinden 8 dolar (SAND ATH: 8,44 USD – CoinMarketCap) fiyat seviyelerine kadar ulaşan SAND, lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kaybı ile beraber aylık grafikte düşen trend yapısı oluşturdu. SAND, bu süreçte son bir ayın en düşük seviyesi olan 4,45 dolar fiyat bandında kendine destek buldu. Ancak son 24 saat içerisinde kaydettiği ortalama %25’lik değer artışının ardından aylık grafiğindeki düşen trendinde yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştiren SAND, 6,26 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yukarı yönlü bir ivme kazandı.

Decentraland (MANA)

Ethereum blok zincirinde geliştirilmiş sanal gerçek platformu Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA da, piyasadaki yükseliş eğilimine bağlı olarak yukarı yönlü bir ivme kazandı. MANA, hafta içerisinde birden fazla kez 3 dolar destek seviyesini test ederek volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydetse de son 24 saat içerisinde gerçekleştirdiği yükseliş hareketlerinin ardından 3,60 dolar direncini aşmayı başardı. CoinMarketCap verilerine göre günlük zaman diliminde ortalama %15’lik bir değer artışı kaydeden MANA, 3,23 dolar fiyat seviyelerinden 3,72 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar