X


Metaverse Projelerindeki Yükseliş İvmesi Devam Edecek mi: The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Fiyat Analizi!

Öne çıkan Metaverse projelerinden The Sandbox ve Decentraland'ın kripto para birimleri olan SAND ve MANA, Bitcoin'deki düşüş ivmesi ile birlikte değer kaybı kaydetmeye devam etti.
10:56
27 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son dönemlerde kaydettiği düşüş hareketleri ile birlikte kritik destek seviyelerini kaybeden Bitcoin, yaşadığı değer kayıplarının ardından 36.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki bu değer kaybı, altcoinlere de aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 2.390 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Son dönemlerde yüksek oranlarda yükseliş hareketleri kaydeden Metaverse projelerinden olan SAND ve MANA da lider kripto para birimindeki düşüş ivmesi ile birlikte kritik destek seviyelerine geri çekildi.

The Sandbox (SAND)

Metaverse projelerinin popülaritesinin artması ile birlikte son dönemlerde oldukça yüksek fiyat performansı sergileyen SAND, Bitcoin’deki aşağı yönlü ivme ile birlikte önemli ölçüde değer kaybetti. SAND, aylık zaman diliminde yaklaşık %50’lik bir değer kaybı yaşadı ve son 1 ayın dip fiyat seviyesi olan 2,65-2,70 dolar fiyat bandında kendine destek buldu. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile de 3,08 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören SAND, 3,15 dolar direncine önemli ölçüde yaklaştı.

Decentraland (MANA)

Öne çıkan Metaverse projelerinden biri olan Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA da son dönemlerde SAND ile benzer bir fiyat performansı sergileyerek yüksek oranlarda değer artışları kaydetti. Ancak MANA da Bitcoin’deki düşüş eğiliminin devam etmesi ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazandı. 5,85 dolar ATH seviyesine ulaşmasının ardından kaydettiği fiyat hareketleri ile birlikte yüksek oranlarda değer kaybeden MANA, son bir ayın dip fiyat seviyesi olan 1,80-1,85 dolar fiyat bandında kendine destek buldu. MANA, gerçekleştirdiği son fiyat hareketlerinin ardından ise 2,13 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasanın güncel durumunu değerlendiren çok sayıda kripto para analisti, Bitcoin’in kritik fiyat seviyelerini geri kazanması durumunda altcoinlerin kısa vadede toparlanabileceğini ve Metaverse projelerindeki yükseliş ivmesinin devam edebileceğini dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar