X


Bitcoin, FED’in Açıklamaları İle Birlikte Yönünü Yeniden Aşağı Çevirdi!

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 35.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:20
27 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 38.900 dolar fiyat seviyelerine ulaşan Bitcoin, FED’in açıklamaları ile birlikte yönünü yeniden aşağı çevirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’deki bu değer kaybı, altcoinlere de aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından 2.390 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

FED, Faiz Oranını Sabit Tuttu

FED’in faiz oranını sabit tuttuğunun açıklanmasının ardından FED Başkanı Jerome Powell, saat 22.30 sularında açıklama yapmaya başladı. FED Başkanı Jerome Powell, enflasyonun uzun vadeli hedeflerinin oldukça üzerinde kaldığını dile getirdi. Varlık alımlarını azaltma yolunda ilerleyeceklerini belirten Powell, Mart ayında bir faiz artışının olabileceğinin de sinyalini verdi. Genel olarak FED Başkanı, artan enflasyon oranlarını kontrol altına almak adına parasal sıkılaştırma dönemine girdiklerini ifade etti.

Bitcoin, Yönünü Aşağı Çevirdi

Lider kripto para birimi Bitcoin, FED tarafından gelen açıklamalar ile birlikte yönünü yeniden aşağı çevirdi. 38.900 dolar fiyat seviyelerinde bir direnç ile karşılaşarak düşüş hareketleri kaydetmeye başlayan Bitcoin, 35.500 dolar fiyat seviyelerinde kendine destek buldu ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam etti. Lider kripto para birimi, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından ise 35.900 dolar fiyat seviyelerine ulaştı.

Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından 2.390 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise 1,7 trilyon dolara geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar