X


MoonPay’den Heyecanlandıran Duyuru! NFT Satın Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor

Kripto şirketleri için bir ödeme altyapı sağlayıcısı olan MoonPay, yeni bir hizmet başlattığını duyurdu.
11:05
27 Ocak 2022
MoonPay'den Heyecanlandıran Duyuru! NFT Satın Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT’ler günümüzde oldukça popüler bir hal almaya devam ederken, kripto şirketleri için bir ödeme altyapı sağlayıcısı olan MoonPay, NFT yatırımcılarını heyecanlandıracak yeni bir duyuru yayınladı.

MoonPay, Kredi ve Banka Kartı İle NFT Satın Alma Seçeneği Sunacak

MoonPay, yakın zamanda yaptığı açıklama ile kullanıcılara banka ve kredi kartları ile NFT satın alma ve Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay, SEPA, Faster aracılığıyla ödeme yapma seçeneği sunacağını duyurdu.

MoonPay’in bu sabah saatlerinde yaptığı duyuru, önde gelen kripto borsası Coinbase’in Mastercard ile yaptığı NFT alım satım platformlarındaki kullanıcıların kredi veya banka kartı kullanarak ödeme yapmasına izin verecek bir ortaklık imzalamasından kısa bir süre sonra geldi.

Normalde, OpenSea gibi NFT alım satım platformlarını kullanan müşterilerin, herhangi bir NFT satın almak için kripto para birimlerini kullanması gerekiyor.

MoonPay, halihazırda yayında olan yeni ürününün, ödeme sürecini önemli ölçüde hızlandırırken NFT satıcıları için satışları üç katına çıkarabileceğini düşünüyor.

MoonPay CEO’su Ivan Soto-Wright yaptığı açıklamada, “NFT alım satım platformları şu anda kripto para birimine sahip yüz milyonlarca insanla sınırlı” dedi. Soto-Wright daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti;

“MoonPay’in NFT Checkout’u, insanların bir NFT’ye sahip olmasını hem basit hem de hızlı hale getirerek kredi kartı sahibi milyarlarca kişiye fırsat sunacak.”

Nasıl Çalışıyor?

MoonPay’in yeni ödeme aracı, Ethereum, Flow, Solana ve Polygon dahil olmak üzere herhangi bir blok zincirinde NFT satın alımlarını destekliyor. Yatırımcılar, MoonPay kullanılarak bir kartla NFT satın alındığında, NFT’ler doğrudan müşterinin kripto cüzdanına gönderilecek.

Ayrıca bir NFT satın alırken, müşteriler genellikle kripto para dilinde “gas ücretleri” olarak bilinen ücretlere tabidir ve müşteriler MoonPay ile bir NFT satın aldıklarında bu gas ücretini kendileri ödeyecektir.

MoonPay Nedir?

2019 yılından beri kripto şirketleri için bir ödeme altyapı sağlayıcısı olan MoonPay, bugüne kadar 250’den fazla müşteri topladı ve 160’tan fazla ülkede aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Son zamanlarda, MoonPay, zengin ve ünlülerin üst düzey kripto koleksiyonları satın almasına yardımcı olan bir konsiyerj hizmetinin başlatılmasıyla NFT pazarlarında aktif bir rol üstlendi. Girişim, Paris Hilton, Jimmy Fallon ve Snoop Dogg dahil olmak üzere bir dizi ünlü için büyük bilet alımlarına aracılık etti.

MoonPay’in kurucusu ve CEO’su Soto-Wright, bu sabah yeni ödeme aracının lansmanını duyuran bir e-postada şunları yazdı:

“NFT’ler sadece şirketimizin değil, tüm kripto topluluğunun geleceğini temsil ediyor. NFT’ler sanat, moda, müzik ve ötesindeki koleksiyonların dijital olarak sahiplenilmesini sağlar. Dolayısıyla NFT‘ler, yeni bir para biçimi olarak kripto para birimlerinin ötesine geçiyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar