Metaverse Projelerinde Son Durum: Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) Fiyat Analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin'in değer kayıpları ile birlikte piyasada yaşanan genel düşüşlere karşın birçok Metaverse projesi, yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti.
10:03
23 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox başta olmak üzere birçok Metaverse projesi, son dönemlerde genel piyasa düşüşüne karşın yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam ederek yüksek oranlarda değer artışı yaşadı.

Axie Infinity (AXS)

Blockchain tabanlı savaş oyunu Axie Infinity’nin yerel kripto para birimi olan AXS, son 1 yıl içerisinde 0,50 dolar fiyat seviyelerinden 160 dolar fiyat seviyelerine ulaşarak oldukça yüksek bir fiyat performansı sergiledi. AXS, son dönemlerde de birçok kez, piyasadaki genel düşüşe karşın yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti. Lider kripto para biriminin 56.500 dolara düştüğü 22 Kasım’da AXS, 128 dolar fiyat seviyelerinden 130 dolar fiyat seviyelerine bir değer artışı yaşadı.

Decentraland (MANA)

Ethereum blok zinciri tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA da, 22 Kasım’da yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydeden nadir kripto varlıklardan biri oldu. MANA, 3,78 dolar fiyat seviyelerinden kaydetmeye başladığı bu değer artışları ile birlikte 4 dolar seviyesindeki direncini aştı ve 4,15 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox’ın yerel kripto para birimi olan SAND, CoinMarketCap’in “piyasa değeri ilk 100 kripto para birimi arasında en çok yükselenler” sıralamasında birinci kripto varlık oldu. SAND, 3,95 dolar fiyat seviyelerinden kaydettiği ortalama %35’lik değer artışı ile birlikte 5,35 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in değer kaybetmesinin ardından piyasada yaşanan genel düşüşlere karşın SAND, bir kez daha yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar