Metaverse Projelerinde Güncel Görünüm: The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Fiyat Analizi!

Öne çıkan Metaverse projelerinden The Sandbox ve Decentraland'ın yerel kripto para birimleri, Bitcoin'de devam eden değer kaybı ile birlikte önemli destek seviyelerine yaklaştı.
13:45
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

27 Aralık’ta 51.800 dolar fiyat seviyelerinden kaydetmeye başladığı değer kayıpları ile birlikte kritik destek seviyelerinin altında işlem gören Bitcoin, 47.600 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Ethereum ise kaydettiği düşüşler hareketlerinin ardından 3.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öne çıkan Metaverse projelerinin yerel kripto para birimleri olan SAND ve MANA da, son dönemlerde sergiledikleri yüksek fiyat performanslarına karşın, Bitcoin’deki ani değer kaybı ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazandı.

The Sandbox (SAND)

Kaydettiği 8,40 dolar ATH seviyelerinin ardından yaşadığı değer kayıpları ile birlikte düşen trend yapısı oluşturan SAND, kısa vadede önemli destek seviyelerinin altında kaldı ve son ayların dip fiyat seviyesi olan 4,45 dolar fiyat bandında kendine destek buldu. Ancak SAND, 23 Aralık’ta yukarı yönlü bir atak yaparak düşen trendinde bir kırılım gerçekleştirdi. Piyasanın kısmen toparlandığı bu kısa zaman aralığında 5 dolar fiyat seviyelerinden 6,83 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin’deki değer kaybının devam etmesi ile de SAND, 6,85 dolar direncinden reddedildi ve aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. SAND, gerçekleştirdiği son fiyat hareketlerinin ardından ise 5,80 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve 5 dolar destek seviyesi ile 6,85 direnci arasında işlem görmeye başladı.

Decentraland (MANA)

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve Metaverse alanında yoğun çalışmalar yürüteceğini açıklaması ile birlikte Metaverse projeleri yüksek fiyat performansları sergilemeye başladı. Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA da, bu süreçte öne çıkan kripto varlıkların başında geldi. MANA, son aylarda yüksek oranlı değer artışları kaydederek bir yükseliş ivmesi kazansa da Bitcoin’deki düşüş hareketlerinin ardından aylık grafiğinde bir kısa vadeli düşüş trendine girdi. Piyasadaki düşüş eğilimi ile birlikte önemli ölçüde geri çekilen MANA, bu süreçte 3 dolar fiyat seviyesinde kedinde güçlü bir destek buldu. MANA, lider kripto para biriminin 51.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldiği zaman diliminde de düşen trendinde bir kırılım gerçekleştirerek yeniden yukarı yönlü bir ivme kazandı. Ancak piyasada yeniden satış baskısı oluşması ile MANA, 4 dolar fiyat seviyelerinden 3,27 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve 3 dolar fiyat bandındaki güçlü destek seviyesine önemli ölçüde yaklaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar