Kripto Paralar Düşmeye Devam Ediyor! Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüş Bu Sebebe Bağlı Olabilir

13:15
30 Aralık 2021
Kripto Paralar Düşmeye Devam Ediyor! Bitcoin ve Altcoin'lerdeki Düşüş Bu Sebebe Bağlı Olabilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında uzun bir süredir düşüş hakim olsa da Bitcoin ve altcoin‘lerde yaşanan son düşüş bu sebebe bağlı olabilir. İşte kripto paralarda düşüşe neden olduğu düşünülen bazı gelişmeler…

Kripto Paralar Kan Kaybediyor

Yeni yıla girmeye ramak kala Bitcoin‘de beklenen 100.000 dolarlık fiyat tahminleri geçersiz kalmış gibi görünüyor. Lider kripto para birimi fiyatı 50.000 doların üzerine çıkarmak için pek çok girişimde bulunmuş olsa da fiyat bir türlü artışını sürdüremedi.

Öyle ki geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) yeni bir artış başlattı ve 50.000 doların üzerine yükselerek 52.000 dolar seviyesini aşmayı başardı. Ancak Bitcoin 52.000 dolar seviyesinin üzerinde çok fazla tutunamadı ve fiyat yeniden düşüşe geçti.

Dolayısıyla BTC’nin 52.000 dolarlık testinin başarısız olması kripto para piyasasında genel olarak fiyat gerilemesine neden oldu.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.86’lık bir düşüşle 46.867 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Öte yandan Bitcoin ve altcoin‘lerde yaşanan düşüşün nedeni düzeltme olabileceği gibi Bloomberg News’in bugün yayınladığı bir haber de düşüşün nedenlerinden olabilir.

Evergrande Haberi Düşüşün Nedenlerinden Olabilir

Bloomberg News’in haberine göre Çin’in en büyük inşaat firmalarından olan Evergrande, Haziran 2023 ve Haziran 2025 tahvilleri için Salı günü gerçekleştirmesi gereken toplam 255 milyon dolar kupon ödemesini yerine getiremedi.

Dolayısıyla bu haberin kripto para piyasasında olumsuz bir etki yaratmış olabileceği düşünülebilir. Öyle ki yaklaşık 2 ay önce Evergrande’nin iflas haberi Bitcoin ve kripto para piyasasında büyük bir çöküşü tetiklemişti.

Evergrande 10 Kasım’da iflas bayraklarını çektiğini duyurduktan hemen sonra piyasa kana bulandı. Lider kripto para birimi Bitcoin bu tarihte 70.000 dolar sınırında işlem görürken ortaya çıkan bu haberle birlikte amiral gemisi kripto para biriminde sert bir düşüş yaşandı.

Benzer şekilde altcoin’ler de Bitcoin’deki bu düşüşten oldukça fazla etkilendi ve pek çok altcoin’de büyük değer kayıpları kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI