Tecrübeli Kripto Para Analisti, 2022’yi İşaret Ederek Yüksek Fiyat Performansı Beklediği Altcoin’e Dikkat Çekti!

Kripto para analisti, 2021'de piyasadaki diğer kripto para birimlerine göre düşük bir fiyat performansı sergilemiş ve 2022'de potansiyelini sergileyebileceğini düşündüğü altcoin'e dikkat çekti.
12:50
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

51.000 dolar direncinden reddedilerek önemli destek seviyelerini kaybeden Bitcoin, 46.700 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek yıllık kapanışa günler kala önemli ölçüde güç kaybetti. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından 3.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Analist, XLM’i İşaret Etti

Twitter’da “coinbureau” kullanıcı adıyla bilinen tecrübeli kripto para analisti, yakın tarihli bir Youtube yayınında, Stellar‘ın (XLM) 2021’de piyasadaki çoğu kripto para birimine göre daha düşük bir fiyat performansı sergilediğini dile getirdi. Analist, XLM’deki düşük fiyat performansının kripto varlık üzerindeki satış baskısından kaynaklandığını ve bu satış baskısına da Stellar Development Foundation’ın (SDF) sebep olduğunu ifade etti.

Stellar ağını geliştirmek ve büyütmek amacıyla faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan SDF, başlangıcından bu yana sadece 3 milyon dolar aldı ve vakfı, fon sağlamanın bir yolu olarak XLM satışı gerçekleştirmek durumunda kaldı.

SDF’in gösterdiği şeffaflık konusunda pozitif yorumlar yapan tecrübeli kripto para analisti, vakfın 2021’de toplamda 3 milyar dolar değerinde XLM satışı kaydettiğini de ifadelerine ekledi.

XLM, 2022’de Yüksek Bir Fiyat Performansı Sergileyebilecek mi?

Güncel gelişmeler bağlamında XLM’deki satış baskısına karşın analist, kripto varlığın 2022’de yüksek bir fiyat performansı sergileyebileceğini ifade etti. Tecrübeli kripto para analisti, SDF’in MoneyGram ile 2018 ortaklığından yararlanabileceğini ve 2022’de XLM adına yüksek bir fiyat performansı potansiyeline öncülük edebileceğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar