Reklam

Madencileri Risklerden Korumak Adına Yeni Bir Ortaklık Kuruldu

Dijital varlık piyasası üreticisi GSR ve Interhash madencilik risklerine karşı yeni bir ortaklığa vardıklarını duyurdu.
14:00
21 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

20 Aralık’ta yapılan açıklamalara göre likidite hizmet sağlayıcısı ve dijital varlık piyasası üreticisi GSR, madencilik hizmetleri şirketi Canaan‘ın yine madencilik hizmetleri şirketi ve stratejik ortağı Interhash ile ortaklığa vardı. Yapılan açıklamalarda bu ortaklığın risk yönetim çözümleri sunmayı amaçladığı belirtildi. Bunun yanında açıklamalara göre ortaklık sayesinde Canaan’ın ağında Bitcoin madenciliği yapanların kayıplara karşı korunmaları ve envanterde verim almaları mümkün olacak.

Risk Yönetimi

GSR, Ocak 2020’den itibaren borsalar, swap ürünleri ve daha fazla enstrüman için oluşturulmuş ve özelleştirilmiş olan bir paket piyasaya sunacak. Bunlar Bitcoin fiyatı, madencilik zorluğu, elektrik ve ekipman maliyetleri gibi volatil faktörlere karşı bir koruma sağlayacak. GSR kurucu ortağı Cristian Gil  konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Kripto para birimi endüstrisi diğer tüm iş alanlarından daha volatildir ve ekosistemdeki birçok katılımcı, olumsuz fiyat hareketine korunmasızdır. Madenciler dijital varlık alanının temel bir bileşenidir ve gelecekteki gelir akışlarını planlarken birçok değişken faktörü göz önünde bulundurmak zorundadır.

Riskten Korunmak Önemli

Geleneksel piyasalarda, kurumsal oyuncuların çoğunda riskten korunma programları var. 2020 yılında 3 milyar dolar bir yatırım ile piyasaya sürülecek bahsi geçen riskten korunma yöntemi ise geleneksel piyasalardaki koruma yöntemlerinden oldukça küçük bir proje…

Ancak, portföy boyutları arttıkça, sermaye harcamaları büyüdükçe ve kaynaklar kullanılabilir hale geldikçe korunma seçeneklerini dikkate almak mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Interhash’ın Küresel Pazarlama Direktörü Cora Jiang konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Risk yönetiminin, olgunlaştıkça bu sektörde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu alanda önemli finansal uzmanlığa ve kripto finansında kanıtlanmış bir sicile sahip GSR ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar