X

Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin (BTC) Yüzde 40 Düşebilir!

Mark Dow Bitcoin (BTC) için düşüşün yakın olduğunu dile getirdi.
13:00
21 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) son birkaç aydan beri oldukça belirsiz hareketler sergilemekte ve analistler ilerleyen günlerde BTC için bir tahmin yapmakta zorlanıyor. Bunun için geçmişteki BTC hareketlerini incelemeye alan analistler, son günlerde kripto para yatırımcılarını çok memnun etmeyecek bir teori ile çıkageldi.

Daha Önce Yanılmayan Analist Bitcoin’i Yorumladı

Bitcoin 20.000 dolara çıktığı anda düşüşün geleceğini tahmin eden ve açığa satış pozisyon emri giren ünlü fon yöneticisi Mark Dow, Bitcoin’in ”echo bubble” olarak bilinen sürece girdiğini ve bunun 2017 yılında da yaşandığını vurguladı. Daha net anlatmak gerekirse Bitcoin fiyatının geçmişteki hareketini tekrara başlayacağını ifade eden analist, 2016 ve 2018 yılları arasındaki hareketlenmenin aynısının yaşanabileceğini belirtti.

Aslında Bitcoin için düşüş öngören tek analist Mark Dow değil ve CryptoHamster isimli kullanıcı da benzer bir düşüşün muhtemel olduğunu ifade etti. 6.000 dolar seviyesinden aşağı inişin mümkün olduğunu dile getiren ekonomist, mevcut fiyatın yüzde 40 değer kaybedebileceğini de açıkladı.

6.000 doları baz fiyat olarak ele alan CryptoHamster, 4.300 doların şu an için ihtimaller arasında yer aldığını söyleyerek kripto para yatırımcıları arasında paniğe sebep oldu. Kripto para piyasasında tahminlerine güvenilen bir başka analist Mike McGlone da geçtiğimiz günlerde Bitcoin için olan tahminini açıklayarak gözleri üzerine çekmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar