Reklam

Bloomberg Analisti Bitcoin Tahminini Açıkladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yükselişi devam edebilir.
16:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg Intelligence‘ın önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) hala konsolidasyon döneminden geçen bir boğa piyasasında olduğunu ifade etti.

2019 yılının başlarında ciddi bir ivmelenme yakalayan ve Temmuz ayına kadar sabit yükseliş sergileyen BTC, son aylardaki düşüş nedeniyle kripto para yatırımcılarını endişelendirse de, McGlone BTC’nin gidişatından oldukça emin gözüküyor. Ünlü analist Bitcoin‘in 2020 yılında 10.000 dolara çıkmasının, 5.000 dolara inme ihtimalinden daha olası olduğunun altını çizdi.

Bitcoin’in ilk 10 yıl içerisinde oldukça olgunlaştığını da ima eden McGlone, çizdiği grafikte de BTC’nin 2017 yılında 20.000 dolara çıktığı zamana benzer hareketler sergilediğini de gözler önüne serdi.

Bitcoin’de Yükseliş Devam Edecek

Yaşanan son düşüşlerden sonra bazı kripto para analistleri boğaların kontrolü bıraktığını ve ayı piyasasının bölgesine girildiğini belirtse de, buradaki haberden de okuyabileceğiniz üzere Bitcoin’in destek seviyesinin üstünde yer alması, Bakkt gibi kurumların kurumsal yatırımcının ilgisini çekmeye devam etmesi ve 2020 yılında yaşanacak BTC blok ödülü yarılanması aslında bize tam tersini söylemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar