X


ABD, Hard Fork’lar Ve Airdrop’larla İlgili Rehberlik İstiyor

Amerika Temsilciler Meclisi’nden 8 üye aridrop’lar ve hard fork’larla ilgili daha detaylı bir kılavuz yayınlanması talebinde bulundu. 
16:00
21 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD Temsilciler Meclisi‘nin sekiz üyesi Internal Revenue Service’e bir mektup gönderdi ve token airdrops’ları ve Blockchain ağ fork’ları konusundaki rehberliğini genişletmesini ve netleştirmesini istedi.

Önceki Talepler

20 Aralık’ta tarihli bu mektup temsilciler Tom Emmer, Bill Foster, David Schweikert, Darren Soto, Lance Gooden, French Hill, Matt Gaetz ve Warren Davidson tarafından tarafından hazırlandı ve mevcut rehberlik seviyesi ile ilgili dile getirildi. Ayrıca bu mektup, Nisan ayında yayınlanan ve ABD vergi idaresini, vergi mükelleflerine kriptoyla ilgili yükümlülükleri hakkında bilgi sunumlarını geliştirmeye yönelten bir önceki mektubun ardından geldi. Bunun yanında Temmuz ayında Emmer, varlıkları hatd fork’a uğrayan kullanıcılar için “güvenli liman” yaratmaya çalışan bir yasa tasarısı hazırlamıştı.

Bahsi geçen mektupta şu ifadeler kullanıldı:

Bu yılın Nisan ayında, kripto para kullanan kişiler için rehberlik verilmesini talep eden bir mektup yazdık. Rehberlik yaptığınızı ve sorduğumuz birçok soruyu ele aldığınızı görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bununla birlikte bu son kılavuzun ele almak istediği konularla, yani fork’larla ve airdrop’larla ilgili birçok yeni soru ortaya çıktığını düşünüyoruz.

Bunların yanında mektupta, bu önemli yeni teknolojilerin kullanıcıları için potansiyel olarak gereksiz vergi yükümlülüğü ve idari yükler yaratan, dolayısıyla eşitsiz sonuçlar doğuran uygulamaları da ele alıyor.

Mektupta Belirtilenler

Bahsi geçen mektubun özel olarak ele aldığı konular şunlar:

  • IRS, kripto para birimi ekosistemindeki bu olayların gerçek doğasına daha iyi uyması için airdrop ve fork varsayımlarını netleştirmeyi düşünüyor mu? IRS bu açıklamayı ne zaman vermeyi öngörüyor?
  • IRS, vergi mükellefinin hakimiyet ve kontrole sahip olduğunu bulmak için bir miktar bilgi ve atılan gerçek pozitif adımların gerekli olduğu hard fork uygulanmış varlıklar üzerinde hakimiyet ve kontrol standardını açıklığa kavuşturmak istiyor mu?
  • IRS, mevcut kılavuzu veya gelecekteki herhangi bir kılavuzu geriye dönük olarak uygulamayı düşünüyor mu veya IRS bildirim ve yoruma tabi önerilen bir kılavuz yayınlayacak mı?

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar