Litecoin’de (LTC) Kritik Düşüş Senaryosu! Bu Seviyelere Dikkat!

Litecoin'in (LTC) kripto para piyasaları koşullarına göre kısa ve uzun vade hareketi hangi yönde? İşte düşüş senaryosundaki kritik bölge!
02:00
28 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) yaşanan değer kayıpları devam ederken popüler altcoinlerden biri olan Litecoin’in (LTC) fiyatı düşüş sinyali veriyor.

LTC’de Düşüş Eğilimi Mevcut

Litecoin’in fiyatı, Ağustos ayının son haftasında ciddi düşüşler yaşadı. Bu ayın başlarında, LTC fiyat hedefinin 10 ABD doları seviyesine kadar gerileyeceği büyük bir süper döngü düşüşünün güçlü olasılığına dikkat çeken çeşitli görüşler mevcuttu. Kripto para birimi bu denli bir düşüşün yerine ciddi anlamda kazanımlar elde etti. Ancak kripto para biriminin grafikleri incelendiğinde fiyat, orta vadeli düşüş eğilimini koruyor ve piyasa koşulları mevcut şekilde devam ederse olumsuz senaryo daha da güçlenebilir.

Bununla birlikte Litecoin’in fiyatı iki azalan trend kanalının hemen üzerinde geziniyor. İlk eğilim şu anda kripto para birimine destek sağlayan ve daha kısa olan Elliot dalga sayısıdır. İkinci eğilim ise Litecoin’in sert bir şekilde 430 dolardan düştüğü 10 Mayıs 2021’e kadar uzanan ve LTC fiyatı üzerinde önemli bir rol oynayan orta vadeli eğilimdir.

Uzun Vade Kazandırabilir

Öte yandan dalga sayısı ve trendler doğru bir şekilde işaretlenirse 50 dolar fiyat seviyesinin altındaki son bir kapanış, yüksek sermayeli ayıların piyasaya güvenle yeniden girmesine neden olabilir. Kısa vadede 32 doları hedefleyen bir senaryo gündeme geliyorken, orta vade de beklenen 10 dolar tezi düşüşün devam edeceğini gösteriyor. Ayrıca kripto para biriminin hacim profili göstergesi, boğaların yaşanan düşüşte henüz önemli bir satın alma desteği sağlamadığını gösteriyor.

Olası düşüş tezinin geçersiz kılınması, 140 doların üzerine yaşanacak bir rallinin habercisi olabilir. Boğalar bu fiyat seviyesine destek olabilirse LTC 5.000 ABD dolarına kadar yükselebilir ve bu da mevcut fiyat seviyesinden 100 kat daha fazla bir artışı temsil ediyor.

Yazı kaleme alındığında Litecoin’in fiyatı 53.12 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar