X


Litecoin (LTC), Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi

LTC, SOL ve ETH'de son durum.
23:57
18 Mayıs 2021

Popüler kripto para Litecoin (LTC), 295 dolarlık temel direnç seviyesinin alt sınırında işlem görüyor. Solana (SOL), gün içerisinde 58 dolara dokunarak rekor geliştirdi. En büyük altcoin Ethereum (ETH), 3.200 dolarlık destek seviyesinden güçlü bir tepki alarak yukarı sıçradı.

Litecoin (LTC)

4 saatlik zaman diliminde popüler kripto para, 295 dolarlık kritik direnç seviyesini test ediyor. LTC, 295 doları aşmasına rağmen burada güçlü bir stabilizasyon sağlayamadı. Ancak bu fiyat hareketi LTC’ye toparlanma kapılarını açtı. Bu kilit bölgenin kırılması LTC’yi 300 dolar ila 330 dolar arasındaki fiyat bandında çıkarabilir. Hatta bu bölgede yakalanan ivme fiyat 370 dolara çekebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

MACD yükseliş eğilimini doğruluyor. OBV, satın alma baskısına işaret ederken artış trendini onaylıyor. Öte yandan olası bir satış baskısında LTC 243 dolara kadar gerileyebilir.

Solana (SOL)

Piyasanın tersine fiyat hareketiyle dikkatleri üzerine çeken Solana, bugün rekor geliştirdi. SOL, 58 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. RSI aşırı alım bölgesinde ve yukarı yönlü hareketi doğruluyor. Bunun yanı sıra SOL’un bir sonraki yukarı yönlü kırılmadan önce stabilizasyonu sağlaması gerekebilir. Borsalardaki alım satım hacimleri son 24 saatte %30 azaldı ve bu da satın alma hareketinin yavaşladığına işaret ediyor.

Öte yandan SOL’un mevcut rallisini bitirecek derin bir düşüşte kritik destek seviyeler 45.6 dolar ve 38.47 dolar olarak kaydedildi.

Ethereum (ETH)

En popüler ikinci kripto para Ethereum, yalnızca yedi günde 4.380 dolardan 3.117 dolara kadar geriledi. Oldukça güçlü bir satış baskısına maruz kalan ETH, kritik destek seviyesini test etmesinin ardından yukarı sıçradı. Ancak yine de lider kripto para Bitcoin’in hareketlerine bağlı olarak ETH dalgalı bir fiyat seyri izliyor. 3.200 dolar ila 3.116 dolar arasındaki destek bölgesi ETH’nin yukarı yönlü hareketini koruması adına büyük önem arz ediyor.

Öte yandan hızlı bir iyileşmede ETH öncelikli olarak 3.500 dolar ila 3.620 dolarlık fiyat bandına tırmanabilir. Bununla birlikte burada yakalanan ivme ETH fiyatını tekrar 4.000 doların üzerine çıkarabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar