X


Uzmanların Bitcoin Yorumları: BTC 16.000 Dolara Kadar Düşebilir Mi?

Bitcoin fiyatı bugün uzun zaman sonra 40.000 doların altına geriledi ve bazı uzman isimler düşüşün çok daha derin olabileceğine inanıyor. 
10:00
19 Mayıs 2021

Ocak 2018’de zirveyi doğru bir şekilde tahmin eden analist Peter Brandt, şu anda da Ocak 2018’deki benzer bir tablo oluştuğunu ve bu sebeple de daha ciddi düşüşlerin yaşanabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin Daha Fazla Düşecek Mi?

Deneyimli analist Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda yaklaşık bir ay kadar kripto para birimleri ile ilgili tweet paylaşımı yapmayı bırakacağını ve bazı takipçilerinin “acı çekeceğini” dile getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Brandt konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bir yatırımcı olarak 46 yıl boyunca bazı zorlu işlemlerden dolayı acı çektim. Duygusuz değilim ve bir ay kadar kriptolarla ilgili tweet göndermeyi bırakacağım, bazılarınızın acı çektiğini bilerek.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Bitcoin’in düşüş yaşayacağını düşünen tek isim Brandt değil. Puru Saxena Wealth Management’ın kurucusu Puru Saxena daha eleştirilen bir yaklaşım ile Bitcoin balonunun patlıyor gibi göründüğünü dile getirdi. Saxena, 200 haftalık EMA seviyesi olan 16.000 doları şu anda önemli bir destek olarak gördüğünü ifade ediyor. Dolayısıyla popüler isme göre lider kripto para birimi 16.000 dolara kadar geri çekilebilir.

Mart 2020’den Sonra En Fazla Satış

Önde gelen kripto para birimi 8 Şubat’tan bu yana en düşük seviye olan 38.600 dolara kadar düştü. Şu anda 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolardan yüzde yaklaşık olarak %39 daha düşük seviyede işlem görüyor.

Öte yandan kripto para yatırımcısı Scott Melker’in yaptığı açıklamalara göre Bitcoin’de Mart 2020’den sonraki en büyük satışlar görüldü. Ancak analistler kripto para piyasalarında yaşanan boğa koşularında %30 ile %40’lık düşüşlerin oldukça normal olduğunu ve bu sebeple paniğe gerek olmadığını ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin artık dip noktayı görmüş olabilir ve bundan sonraki yükseliş hızlı gerçekleşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar