X


Lider, Piyasaya Yön Veriyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Bitcoin, Ethereum ve Ripple analizi.
13:00
26 Ağustos 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 47.000 doların altına sarkması, endişeye yol açtı. Yatırımcılar yükseliş trendinin sonuna gelindiği algısıyla paniğe kapılsa da henüz sert bir düşüş hareketi görülmedi. Ethereum (ETH) 3.000 dolarlık psikolojik seviye bandına geriledi. Popüler kripto para XRP, genel piyasa trendini izleyerek 1.11 dolara kadar geriledi.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para Bitcoin, hayati destek seviyesinin altına düştü. Bu düşüş küçük çaplı bir satış olsa da Ethereum ve Ripple dahil olmak üzere altcoin’ler bu hareket karşısında varlık gösteremedi. Bitcoin fiyatı, 20 Temmuz’dan bu yana oluşan yukarı yönlü eğilim çizgisini sürdürüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak 50.000 doların aşılamaması destek trend çizgisini yok sayan bir düşüşe yol açtı. BTC, 46.000 dolar seviyesinde kritik bir mücadele veriyor. Buranın altında bir fiyat hareketi seviyeyi 43.150 dolar ila 45.791 dolar arasındaki bölgeye itebilir. Alıcıların buradan bir yükseliş trendi başlatma imkanı var. Öte yandan 43.150 doların altında keskin bir kapanış, yükseliş senaryolarını geçersiz kılacaktır.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), 3.100 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışıyor. ETH, 3.375 dolarlık bölgede satış baskısı ile karşı karşıya kalmış ve yükselişini sürdürememişti. Son girişim 3.377 dolarda sınırlı kalmış ve bu seviye aşılamamıştı. ETH, lider takibini sürdürürken sert bir düzeltme hareketine imza atabilir.

RSI göstergesi, düşüş trendine işaret eden bir çizgi izledi. Ayıların karşılaşacağı ilk destek 3.000 dolar olacaktır Bu bariyerin aşılması Ethereum fiyatını 2.742 dolara kadar düşürebilir. Öte yandan fiyat 3.000 dolarlık seviyeden dip oluşturup tepki alırsa yükselişi yeniden başlatabilir.

Ripple (XRP)

Popüler kripto para Ripple (XRP) 9 Ağustos’tan bu yana %77 oranın yükselerek inanılmaz bir ralli kaydetti. 15 Ağustos’ta 1.35 dolara dokunan XRP, burada tutunamamış ve aşağı yöne hareket etmişti. Uzmanlar XRP’nin kritik bir kırılma noktasında olduğuna işaret ediyor. Buna göre XRP, olası bir yukarı yönlü kırılmada 1.81 dolar yolculuğuna çıkabilir.

XRP fiyatının üst trend çizgisi 1.27 dolarken buranın üzerinde bir kapanış yükseliş hareketinin başladığının teyitidir. XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.11 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar