X


Uzmanlar Dogecoin ve Shiba Inu İçin Alarm Verdi: DOGE ve SHIB Fiyatı Ne Olacak?

Dogecoin ve Shiba Inu yorumları.
14:00
26 Ağustos 2021

Kripto para piyasası yatırımcılarının agresif bir şekilde Dogecoin satın almasının ardından, Robinhood borsası 2021 Q2 gelirinde DOGE’un %26’lık paya sahip olduğu bildirildi. En popüler şaka kripto para Dogecoin ve kopyası Shiba Inu, kripto para piyasasının yükseliş trendi döneminde yatırımcılarına hafif derecede bir kazanç sağlayarak diğer altcoin’lerin gerisinde kaldı.

Dogecoin ve Shiba Inu’yu Düşüş Mü Bekliyor?

Dogecoin ve Shiba Inu, analist yorumlarına göre konsolidasyon döneminin ardından sert bir düşüş ile karşı karşıya kalacak. Bitcoin ile Dogecoin korelasyonu artarkan DOGE için %30’luk bir düşüş öngörülüyor. Az miktardaki cüzdan adreslerinin dolaşımdaki tüm Dogecoin’in yaklaşık %91’ini elinde tutması ve Shiba Inu’nun yüksek düzeyde merkezileşmesi, analistler arasında bir endişe kaynağı olarak yorumlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Shiba Inu temalı kripto para birimleri, son iki hafta içerisinde kayda değer bir fiyat hareketi sergileyemedi. Mayıs 2021’de genel kripto para birimi piyasası değerinden yaklaşık olarak 1 trilyon dolar silinmişti. Büyük geri çekilmenin ardından bu yana birçok altcoin toparlanma evresini başarıyla sürdürürken Dogecoin ve Shiba Inu, geride kaldı.

Uzman Yorumları

Balina cüzdanları, DOGE ağındaki toplam adreslerin %1’den daha azını kapsıyor. Ancak buna rağmen dolaşımdaki arzın %91’i balina cüzdanlarında yer alıyor. Analistler DOGE arzının merkezileştirilmesini büyük bir engel olarak görüyor. Analistler, popüler kripto para Dogecoin’in 0.22 dolara kadar gerileyeceğini aktardı.

Bununla birlikte Shiba Inu, Coinbase ve Robinhood platformlarında listelenmeyi bekliyor. Her iki borsa da henüz resmi bir açıklama gerçekleştirmedi. Popüler kripto para Shiba Inu‘nun geliştiricileri, yatırımcıların talebinde yanıt olarak bir yakma mekanizması tasarladı. Bu uygulamanın SHIB fiyatını yükseltmesi bekleniyordu ancak bu adım fiyata yansımadı. Shiba Inu, son iki hafta içerisinde yaklaşık olarak %14’lük bir düşüş hareketi izledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar