reklamı kapat

Kritik Bir Döneme Giren Bitcoin 6.000 Doları Görebilir Mi?

Fundstrat'tan Robert Sluymer Bitcoin fiyatı hakkında konuştu.
3 Ağustos 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Kısa süre önce 8 bin doların üzerini gören Bitcoin düşmeye devam ediyor. Bugün 7.300 seviyelerini gören Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 7.502 dolardan işlem görürken, bazı tahmincilerin öngörüsü düşüşün devam edebileceği yönünde.

Fundstrat Teknik Strateji Müdürü Robert Sluymer CNBC’nin Futures Now programına katıldı. Sluymer programda şöyle konuştu:

Yatırım yapmak çok zor. Tam da “kritik anı” yaşadığımızı düşünüyoruz, günlük tablolar çok volatil. Bu da bizi geçen yılın 4. çeyreğine ve büyük hamlelere götürüyor. Ancak içinde bulunduğumuz büyük işlem aralığındaki kısa vadeli trendler gerçekten önemli, özellikle de haftalara yayılan hamleler.

Sluymer kullandıkları indikatörlerle yaptıkları analizler sonucu dip seviyeyi tıpkı mayıs – haziran aralığında olduğu gibi 6.000 dolar seviyesinde gözlemlediklerini kaydetti. Daha sonra bu fiyat 8.500 dolara kadar çıktı. Sluymer sözlerine şöyle devam etti:

Tam burada, bu anda Bitcoin’in çok kritik bir aşamada olduğunu düşünüyorum. Yukarı yönlü trend devam edecekse fiyat şu anda bulunduğu seviyeyi korumalı. Şu anda fiyat haziran sonu ve temmuz ortasında gördüğümüz %74-75 destek seviyesinde.

Sluymer bu seviyenin korunmaması durumunda 6.000 dolar seviyesini görebileceğimizi vurguluyor. Yatırımcılara bir de tavsiyede bulunuyor:

Bu düşük seviyelerde 7.400 veya 7.455 dolardan uzun vadeli yatırım yapın, sıçrama göreceğimizi düşünüyorum.

Öte yandan Sluymer 7.800 dolar seviyesinde bir ‘savaş’ yaşanacağını düşünüyor. Kripto para piyasasında her gün birçok spekülasyonun yaşandığını belirten Sluymer, Bitcoin’in buna rağmen “çok teknik bir varlık sınıfı” olduğunu ekliyor. Bunu bir adım ileriye götürüp kripto para sektöründe teknik yatırımcıların çoğunluğu oluşturduğunu öne sürüyor.

Fundstrat’in ve Sluymer’ın tahminlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.