X


Kripto Paralar Harekete Geçti! Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) ATH’ı Güncelledi

Ethereum ve Solana tüm zamanların en yüksek seviyesini bir kez daha güncelledi.
08:40
3 Kasım 2021
Kripto Paralar Harekete Geçti! Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) ATH'ı Güncelledi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası son zamanlardaki sessizliğini bozuyor gibi görünüyor. Öyle ki piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz gün güzel bir artış yakaladı. Öte yandan popüler kripto para birimi Solana‘da Ethereum’a ayak uyduruyor.

Ethereum (ETH) 5.000 Dolara Gidiyor

En büyük ikinci kripto para birimi olma ünvanına sahip Ethereum, geçtiğimiz gün yeni bir artış başlattı. Öyle ki, popüler kripto para birimi ETH, yaşanan bu artışla birlikte sabahın erken saatlerinde 4.640 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden güncelledi.

Ethereum, artışına bu şekilde devam ederse yakında 5.000 dolar seviyesini de geride bırakabilir. Öyle ki, analistler ETH‘nin boğa koşusuna devam etmesini ve yıl sonundan önce 8.000 ila 10.000 dolar arasında bir Ethereum fiyatı öngörmesiyle durdurulamaz görünüyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider altcoin Ethereum, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %5.12’lik bir artış kaydetti ve tüm zamanların en yüksek seviyesini biraz altında 4.567 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Solana (SOL) Yeni ATH’ı Kaydetti

Öte yandan bir diğer popüler kripto para birimi Solana (SOL), geçtiğimiz haftalarda yeniden artışa geçmişti ve ATH’ı 218 dolar olarak güncellemişti. Solana, bugün itibarıyla yeniden atağa geçti ve hızlı bir artış başlattı. Öyle ki, geçtiğimiz gün 200 doların altında işlem görürken bugün itibarıyla 231 dolar seviyesine kadar ulaştı ve ATH‘ı güncelledi.

Popüler kripto para birimi bir süredir sessizliğini koruyordu ve bu sessizliğini bugün itibarıyla bozdu. Öte yandan SOL‘daki bu fiyat artışının ardından popüler kripto para birimi, Cardano‘yu da geride bıraktı ve en büyük kripto para birimleri arasında 5. sıraya yerleşti.

En büyük 5. kripto para birimi Solana (SOL), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 11’lik bir artışa imza attı. SOL, şu anda 227 dolarda işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI