Elon Musk, Popüler Şaka Para Dogecoin’in (DOGE) Sahte CEO’su Olmak İstiyor!

Elon Musk, Dogecoin'in (DOGE) sahte CEO'su olmak istiyor.
10:40
3 Kasım 2021
Elon Musk, Popüler Şaka Para Dogecoin'in (DOGE) Sahte CEO'su Olmak İstiyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk‘ın geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweet yeniden olay oldu. Öyle ki Musk, paylaştığı bir tweet’te popüler şaka para birimi Dogecoin’in (DOGE) CEO’su olmak istediğini belirtti.

Dogecoin’in Sahte CEO’su: Elon Musk

Popüler şaka para birimi Dogecoin‘in (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, geçtiğimiz gün Twitter’dan yeni bir paylaşım yaptı. Markus’un bu paylaşımında, Dogecoin’in yeni sahte CEO‘sunun kimin alacağını açıklayacağını belirtti.

Markus’un bu paylaşımının hemen ardından milyarder iş adamı Elon Musk tweet’e “Me!” şeklinde bir yanıt verdi. Ek olarak Elon Musk, Shiba Inu köpeği Floki’nin de harika bir iş çıkaracağını tweetlemeye devam etti:

Nisan 2019’da Tesla patronu, bir 1 Nisan şakası olarak Dogecoin topluluğunun CEO’su olarak seçildi. Musk, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ve Metal CEO’su Marshall Hayner’ı da içeren bir Twitter anketini kazandı.

Ancak, popüler şaka para birimi o günden bu güne oldukça fazla artış yaşadı. 2021’in başlarında Dogecoin, şaka kripto para birimini kripto listelerinin en üst noktalarına fırlatan korkunç bir ralli düzenledi. Mayıs ayı başlarında, piyasa değeri şaşırtıcı bir şekilde 90 milyar dolara ulaştı.

“En İronik Sonuç”

Tesla CEO’su Elon Musk, bir şaka para biriminin geçerli bir para birimi haline gelmesinin “en ironik sonuç” olacağını savundu ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Kader ironiyi sever. En ironik sonuç ne olurdu? Şaka gibi başlayan para biriminin, aslında gerçek para birimi haline geliyor olması.”

SHIB ve DOGE Güncel Durum

İki büyük şaka para birimi Shiba Inu ve Dogecoin, piyasadaki artışa rağmen  son 24 saatte düşüş yaşayan kripto para birimleri oldu. En büyük şaka para birimi olma ünvanını Dogecoin’in elinden alan SHIB, geçtiğimiz hafta inanılmaz bir artış kaydetti ve fiyatını 0.000086 dolara kadar çıkarttı.

Ancak, fiyat daha sonra geri çekildi ve şu anda 0.000066 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Öte yadan Shiba Inu’daki fiyat artışıyla birlikte 10. sıraya gerileyen Dogecoin (DOGE) de düşmeye devam ediyor. Popüler şaka para birimi geçtiğimiz hafta SHIB ile benzer bir performans sergiledi ve 0.22 dolar seviyesinden 0.38 dolar seviyesine kadar yükseldi.

DOGE, son 24 saatte %1.78’lik bir düşüşle 0.27 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar