X


Kripto Para Tahminleri

Kripto para tahminlerinde neye dikkat edilmeli?
13:44
17 Nisan 2021

Kripto para borsası şu sıralar sadece yükseliş yaşıyor gibi gözükse de bunun her finans piyasasında olduğu gibi inişli ve çıkışlı olduğu biliniyor. Kripto para tahminleri yaparken veya bunları dikkate alırken de kripto para yatırımcılarının bunları unutmaması gerekiyor. Kripto para tahminlerinin büyük bir kısmı teknik analize dayalı olsa da temel analizin bu alanda en çok dikkat edilecek konulardan birisi olduğu biliniyor.

Peki kripto para tahminlerinde teknik ve temel analizde dikkat edilecek şey tam olarak ne veya neler? Özellikle teknik analize bakıldığında kripto para tahminlerine tek bir indikatör veya tek bir yöntem kullanılarak bakmanın hatalı olabileceği unutulmamalı. Tek bir kripto para fiyat grafiğinde birden fazla formasyon oluşabilir ve yatırımcıların bu kapsamda detaylı teknik analiz bilgisine sahip olmadan ciddi yatırımlar yapmamaları faydalı olabilir.

Kripto para temel analizde ise projenin token modeli, projenin geliştiricileri, projenin teknik dokümanı ve ekibin vaatleri gibi konular kesinlikle dikkate alınmalı. Temel analiz kısa vadede ciddi bir etkiye sahip olmasa da uzun vadede projenin hedeflerinin bir hayli etkili olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto Para Yorumları

Kripto para yorumları da aslında temel analize dahil edilmekte. Sosyal medya platformlarında çeşitli kripto paralarla ilgili yorumlar dikkate alınmadan önce bunların neye dayandırıldığını görmek de faydalı olacaktır. Kripto paraların artan popülerliği ile beraber bu tip yorumlar da arttı ve kullanıcılar bunlara dayalı yatırım yapmamalı. Kullanıcılar kripto para yatırımı yapmadan önce her zaman DYOR yani kendi araştırmasını yapmalı.

Teknik analiz bilinmese bile çeşitli temel analiz verilerine bakılarak kripto para sektöründeki olası zararları minimize etmek mümkün. Peki kullanıcılar gerekli verilere ulaştıktan sonra hangi kripto para borsasından alım yapabilir?

Kripto Para Satın Alma

Kripto para alma veya satma işlemleri direkt olarak cüzdanlardan yapılabilmekte. Buna rağmen kripto para borsalarının sunduğu likidite, güvenlik ve kolaylık gibi faktörler kripto para borsalarını bu konuda birkaç adım öne geçiriyor.

Kripto para borsaları arasında liderin ise Binance olduğu bilinmekte. Binance üzerinden yüzlerce kripto para alıp satmak mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar