X


Ayı Piyasasında Blockchain Cüzdanını Kullananların Sayısı Ne Kadar Artıyor?

Blockchain şirketinin CEO’su Peter Smith piyasa için umut verici bir gelişme paylaştı.
21:00
19 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasada ayılar kol gezerken ekosistem büyümeye devam ediyor. Piyasanın önemli şirketlerinden kripto para cüzdanı Blockchain, kullanıcı sayısını her gün 50 bin artırıyor.

Blockchain CEO’su ve kurucu ortağı Peter Smith gelişmeyi Twitter hesabından şu yazıyla duyurdu:

Düzeltme: Kriptoların bu gerileme döneminin ortasında her gün 50 bin kullanıcı kazanan aslında Blockchain.  Kripto kullanmak isteyen yeni kullanıcıları aramızda görmek memnuniyet verici.

Smith’in tweet’inde iki de görsel bulunuyor. Görsellerdeki Bloomberg haberinde Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un piyasanın pik yaptığı aylarda Coinbase’e her gün 50 bin kullanıcının eklendiği demeci yer alıyor. Yani Smith açık bir şekilde Coinbase’e gönderme yaparak aynı sayıya daha kötü bir dönemde ulaştıklarını ima ediyor.

Kendini “en güvenilir kripto şirketi” olarak tanımlayan Blockchain zaman zaman kendi reklamını yapmaktan geri durmuyor. Smith’in yeni tweet’i de, son zamanlarda 25 milyon cüzdana ulaşarak önemli bir eşiği aşan Blockchain şirketinin agresif büyüme stratejisiyle paralellik gösteriyor. Blockchain müşterileri kripto paralarla al-sat, gönderim, işlem ve depolama yapabiliyor. Bu da Blockchain’i ‘Coinbase’in rakibi’ statüsüne sokuyor.

Virgin UK’in “ezberleri bozan top 10 şirket” arasında gösterdiği Blockchain hem perakende kripto hem de yatırım piyasasında hakimiyet kurmak istiyor. Şirket temmuz ayında kurumsal yatırımcılara yönelik “Blockchain Principal Strategies” isimli bir hizmet geliştirmişti. Hizmet kurumlara ve aile ofislerine, kripto sektöründe bağış, emekli maaşı, koruma ve yatırım fonları gibi kalemlerde artan ilgi ışığında araştırma hizmeti ve piyasa erişimi sağlıyor.

2017’de Google’ın öncülük ettiği fonlama turunda 40 milyon dolar yatırım alan şirket aynı zamanda Segregated Witness ve tahmini işlem ücreti programı gibi kritik hamlelerle yatırımcıların gözünde yenilikçi bir imaj çiziyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar