Kripto Para Piyasasında İşler Değişti! Bu Altcoin Yüzde 4.408 Artarak 10. Sıraya Yerleşti

Ethereum rakibi son bir yılda yüzde 4.408 artış kaydetti.
15:10
19 Aralık 2021
Kripto Para Piyasasında İşler Değişti! Bu Altcoin Yüzde 4.408 Artarak 10. Sıraya Yerleşti
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası her ne kadar uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam etse de popüler Ethereum (ETH) rakibi, 2021 boyunca büyük bir büyüme gördü, genel kripto para piyasasında çok sayıda büyük düzeltmeyi atlattı ve şimdi piyasa değerine göre ilk on dijital varlık arasına yerleşti.

AVAX 4.408 Arttı, İlk 10’a Yerleşti

Akıllı sözleşme platformu ve Ethereum rakibi Avalanche (AVAX), bu yılın başlarında 3,27 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı ve 21 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 147,42 dolara ulaştı. Bu da Avalanche fiyatında son bir yılda %4,408’lik bir artışı temsil ediyor.

Popüler kripto para birimi AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasının ardından büyük bir düşüş yaşadı ve 77 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak piyasanın yeniden artışa geçmesi ile birlikte popüler altcoin‘in fiyatında artış yaşandı ve şu anda 111 dolardan işlem görüyor.

Yaşanan bu geri çekilmeden ardından bile, AVAX sıralamada yükseldi ve şu anda 26.9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. en büyük kripto varlığı konumunda. Ek olarak popüler kripto para birimi AVAX, 27.5 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Terra’nın gerisinde bulunuyor. Avalanche’ı ise 24.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile Polkadot (DOT) takip ediyor.

Daha Hızlı ve Daha Ucuz

Avalanche, önde gelen akıllı sözleşmeler platformu Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olmayı hedefliyor. Altcoin için artan talebin ortasında, kripto borsası Kraken kısa süre önce 21 Aralık’ta başlayacak alım satımla AVAX için destek eklediğini duyurdu. Popüler kripto para borsası Kraken tarafından yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar AVAX’ı ABD doları (USD) ve Euro (EUR) karşısında alıp satabilecek.

Bu haftanın başlarında, kripto saklama şirketi BitGo, kurumsal müşterilerine AVAX’a erişim sağladığını ve yüksek hızlı merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına olan talep arttıkça Avalanche’ın C-Chain‘inde yerel olarak başlatılan varlıklara erişim sağladığını duyurdu.

AVAX şu anda yılın başından bu yana %3.325 ve son yedi gün içinde %43’ün üzerinde arttı. Öte yandan, Bitcoin (BTC) 1 Ocak’tan bu yana %62 artış kaydetti ve geçtiğimiz hafta %3 düşüş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI