X


Kripto Para Piyasası Yorumları

Kripto para piyasa yorumlarında dikkat edilecekler!
20:43
3 Nisan 2021

Kripto paraların 2020 sonlarında başlayan popülerliği, 2021 yılının ortalarında da devam ediyor. Kripto para piyasa yorumları da şu an için hiç olmadığı kadar olumlu. Ancak kripto para yatırımcılarının unutmaması gereken en önemli faktörlerden birisi, kripto para piyasa yorumlarının anlık olarak değişebildiği.

Birçok kripto para yatırımcısı çeşitli sosyal medya ağlarından kripto para piyasa yorumlarını takip ederken takip ettikleri kişinin kim olduğuna ve kendisinin daha önceki yorumlarına dikkat etmeli. Özellikle Twitter üzerindeki anonim hesapların paylaştığı verilerin birçoğunun belirli bir amaca hizmet ettiği söylenebilir. Kripto para piyasasında anonim isimlerin yorumlarına bakmadan önce bunların daha önceki yorumları dikkatle takip edilmeli ve tutarlılık seviyeleri araştırılmalı.

Daha önceki yıllarda kripto para piyasasını kasıp kavuran OneCoin ve BitConnect projelerinde de birçok fenomen isim bunlarla ilgili reklam yaptı. Kripto para sektöründe hesapların anonim olması ve gizliliğin korunabilmesi, bazı ünlü isimlerin reklam yapmak için para almasına rağmen bunu gizleyebilmelerini sağlıyor. Burada da sektörde yeni olan yatırımcılar ciddi zararlar edebiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Canlı Kripto Para

Canlı kripto para verilerine bakıldığında piyasanın toplam değerinin 2 trilyon doların üzerine çıktığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde %1,2 yükselerek toplam değerini 1,1 trilyon dolara kadar çıkardı.

Bitcoin’in hemen altındaki Ethereum’un ise 242 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.106 dolarlık birim fiyata sahip olduğu görülmekte. 5 Nisan 2021 tarihi itibarıyla Binance Coin 372 dolar, Polkadot 43 dolar, Cardano 1,21 dolar, XRP 0,82 dolar, Uniswap 30 dolar, Litecoin 216 dolar ve Chainlink 31 dolarlık birim fiyata sahip.

Kripto para sektöründeki hareketler diğer piyasalara göre çok daha hızlı ve hareketli olabilmekte. Bu da kripto para sektöründe devamlı olarak canlı takip gerektiğini gösteriyor. Kripto para yatırımcılarının özellikle kaldıraçlı işlem kurarken çeşitli emirler vermeleri ve bilgisayar başında olmasalar bile fonlarını güvenceye almaları bir hayli önemli.

Kripto Para Al Sat Nasıl Yapılır?

Kripto para al sat yapmak isteyenler spot piyasadan, türev ürünlerden veya opsiyon ürünlerinden faydalanabilir. Binance kripto para borsası üzerinden ise bunların birçoğu yapılabilmekte. Bunun için öncelikle Binance üzerinden hesap açmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar