reklamı kapat

Kripto Para Piyasası Haziran Ayında da Beklentileri Karşılayamadı

08:00
29 Haziran 2018

Haziran ayının sonuna yaklaşırken yılın üçüncü çeyreğine doğru ilerliyoruz. Geçtiğimiz yıl Haziran ayıyla birlikte Bitcoin iyiden iyiye kendini göstermiş ve popülerliğini arttırmaya başlamıştı. Bu yıl da kısmen aynı beklentilerle girdiğimiz haziran ayı biz kripto para yatırımcıları için bekleneni veremedi.

Haziran ayı kısa vadeli yatırımcılar için pek de iyi geçmiş sayılmaz. Uzun vadeli yatırımcıların ise fonlarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Eğer işin iyi yanından bakacak olursak kripto para piyasası bize yeniden 5.835 dolardan Bitcoin alabilmemiz için bir şans tanıdı. Asıl soru şu ki bu şansın farkına varip en iyi şekilde değerlendirebilecek miyiz?

Haydi Bitcoin’in haziran ayı performansına birlikte bir göz atalım. Haziran ayının başında 7.518 dolardan işlem gören Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 6,023 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin yalnızca bir ay içerisinde yaklaşık 1.500 dolarlık bir değer kaybına uğradı.

Bitcoin’in bu kötü performansına altcoin’ler de eşlik etti. Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum $430, Ripple $0,45, Bitcoin Cash $678 ve Litecoin de 77,78 dolardan  işlem görüyordu. Birçok kripto para neredeyse mart ayındaki fiyatların bile altına düştü.

Haziran ayında Tron ve EOS MainNet açılışlarını yaptılar. Fakat bu durum kripto para piyasasında gözle görülür bir etki yaratmadı. Beklenilenin aksine EOS ve Tron haziran ayında değer kaybetmeye devam etti.

Haziran ayında kripto para borsalarına yönelik siber saldırılar da gündemde önemli yer tuttu. Özellikle Güney Kore merkezli kripto para borsaları iki hafta içerisinde üç kez siber saldırıya uğradı ve ciddi kayıplar yaşadı. Fakat elbette bu siber saldırılar kripto para piyasasındaki kötü gidişatın tek sorumlusu değil.

Elbette bu kötü gidişat bir gün son bulacaktır. İyimserlikle ve paniğe yer vermeden Temmuz ayında piyasanın daha güçlü tepkimeler vermesini beklemeliyiz. Sizce Bitcoin Temmuz ayında başarılı bir performans sergileyebilecek mi?

Kaynak: Cryptodaily.co.uk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun